Z podróżnikiem Janem Szamrykiem szukamy zaginionych miast.

W historii ludzkości było wiele miast tętniących życiem, których rozwój gwałtownie się załamał. Powody były różne: katastrofy naturalne, najazdy, migracje, zmiany klimatu. Pochłonęły je pustynie, dżungle, zapomnienie. A potem znowu przypomniały o sobie potomnym. Zaginione miasta – w ich poszukiwaniu całe pokolenia poszukiwaczy przygód przemierzały odludne zakątki naszej planety. Zazwyczaj wracali z niczym lub ginęli bez wieści. Postanowiliśmy więc wspólnie z podróżnikiem Janem Szamrykiem podążyć śladami poszukiwaczy przygód i odkrywców, aby wyjaśnić tą zagadkę, czy zaginione miasta to tylko legendy czy istnieją naprawdę.

Garwoliński globtroter przedzierając się przez dżunglę, czy też smażąc się w gorących piaskach pustyni dotarł do wielu takich miast. Widział je, fotografował i spacerował po ich murach. Jesteśmy więc pewni, że z nim dotrzemy w każde miejsce na kuli ziemskiej.

Ruszamy w drogę przez dżungle i pustynie. Dotrzemy do czterech miast uważanych za zaginione ale ponownie odkryte. Rozsmakowani w przygodzie będziemy mieli wrażenie, że oddychamy dusznym, przepojonym wilgocią powietrzem dżungli i słyszymy krzyk tukanów i małp. Chwilami tez poczujemy żar rozpalonych słońcem piasków pustyni. Przekonany się też, ze zaginione miasta istnieją naprawdę. W kolejnych odcinkach dotrzemy do: Tikal, Petry, Angkor i Timbuktu.

mat.graficzne: National Geographic

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta