Z małej klasy ruszam w świat – nie taki urząd straszny

Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak przyjęła w Urzędzie Miasta Garwolin ważną delegację. Urząd odwiedziły uczennice i uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie w ramach innowacji pn. “Z małej klasy ruszam w świat – nie taki urząd straszny”.

Dzieci z klas 2b i 3d garwolińskiej “Piątki” pod opieką nauczycielek Katarzyny Przybysz i Anny Szewczyk odwiedziły magistrat. Zobaczyły między innymi gabinet burmistrza Marzeny Świeczak, która pozwoliła dzieciom zasiąść w swoim fotelu i opowiedziała o swojej pracy i funkcjonowaniu urzędu. Goście usiedli przy okrągłym stole na sali konferencyjnej i przez chwilę mogli poczuć się jak przedstawiciele samorządu. Spotkali się także z zastępcą burmistrza Albertem Baranem, dyrektor wydziału oświatowo-społecznego Jadwigą Mańkowską i dyrektor wydziału promocji miasta i pozyskiwania funduszy zewnętrznych Beatą Pasternak.

Dzieci nie bały się zadawać pytań. Chciały dowiedzieć się m.in. co mogą załatwić w urzędzie i czy praca burmistrza jest trudna. – Bardzo lubię swoją pracę. Możemy poszczycić się wieloma sukcesami. Jednak są takie dni, które są szczególnie trudne. Zdarzają się takie sytuacje, w których pomimo tego, iż bardzo się staram, coś nie wychodzi. Całe szczęście takich zdarzeń jest niewiele, ale dają mi one więcej motywacji do działania. Moim obowiązkiem jest owocna, skuteczna i wytrwała praca na rzecz każdego mieszkańca naszego miasta, od juniora do seniora – podkreśla burmistrz.

Oprócz zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania magistratu dowiedzieliśmy się od dzieci jak lubią spędzać w Garwolinie czas po szkole lub czego im w mieście brakuje. Podczas dyskusji pochwaliły się, że chętnie korzystają z miejskich atrakcji na basenie, placach zabaw, odwiedzają kino i bibliotekę, a także że nie mogą doczekać się w Garwolinie lodowiska i skateparku.

– Takie dni to ciekawa odmiana w naszej pracy. Uczniowie zostawili na naszych korytarzach dużo uśmiechu – powiedziała burmistrz miasta. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki z herbem Garwolina. Dziękujemy za odwiedzimy i życzymy uśmiechu, radości oraz samych przyjemnych chwil dla dzieci i ich wychowawców.

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta