XIX Konkurs Bożonarodzeniowy

Jesienna aura, która za chwilę stanie się zimową, przypomina o nadchodzących świętach. Od kilku lat Centrum Sportu i Kultury w ramach organizacji konkursu bożonarodzeniowego zachęca do zgłębiania tradycji.

– Tradycja jest podstawowym elementem egzystowania kultury i rozwoju społecznego. To z niej czerpiemy inspirację i do niej się odwołujemy. Ciągłość przekazywanych zwyczajów pozwala zrozumieć kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jacy byli nasi przodkowie. Podtrzymywanie tradycji służy także umacnianiu więzi rodzinnych – mówi Luzia Kondej-Matusiak, koordynatorska konkursu.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów szkół z powiatu garwolińskiego rodzimą ludową tradycją tworzenia ozdób bożonarodzeniowych, a także rozbudzenie wyobraźni, twórczej inwencji i kreatywności u dzieci i młodzieży. Podobnie w jak w latach ubiegłych konkurs jest podzielony na cztery kategorie wiekowe. Najmłodsi uczestnicy zobowiązani są do wykonania łańcucha, kolejna grupa wiekowa ma stworzyć podłaźniczki, uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych powinni wykonać pająka, a młodzież ze szkół średnich – chatkę z piernika.

Organizatorzy przypominają o dokładnym, starannym i nieingerującym w formę podpisaniu pracy. Ważne jest także wykorzystanie odpowiednich materiałów, przede wszystkim pochodzenia naturalnego (np. kwiaty, zioła, zboża, trawy, liście itp.), choć dopuszczalne są także materiały tj: bibuła, słomki papierowe, papier kolorowy. Niedostosowanie się do założeń regulaminu może skutkować dyskwalifikacją.

Prace należy składać w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury do 30 listopada. Lista laureatów zostanie ogłoszona 19 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin_konkurs_bozonarodzeniowy_2022

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 29 listopada 2022 roku (wtorek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Pracownie po remoncie! Nowa przestrzeń w CSiK

Udostępnij Dodatkowa sala na pracownię artystyczną, nowa garderoba wraz z toaletą, wyremontowane pracownie ceramiki i plastyki, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Najniższa kondygnacja garwolińskiego...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta