XII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej – wyniki Biegu do wiosny

XII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej wystartowało! 16 kwietnia odbył się pierwszy bieg w ramach tegorocznego cyklu i był podwójnie rekordowy. W zawodach wzięło udział ponad 180 zawodników, a Robert Świecak, zwycięzca niedzielnego biegu, pokonał 5-kilometrową trasę w nieco ponad 17 minut, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz biegowych imprez w Garwolinie. Na starcie zawodów za każdym razem licznie ustawiają się całe rodziny, bo dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości, w imprezie może wziąć udział każdy od dzieci – nawet tych w wieku przedszkolnym, przez młodzież i na dorosłych kończąc. Ci ostatni mają do przebiegnięcia około 5 km.

Tegoroczne, XII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, otworzył 16 kwietnia „Bieg do wiosny”. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy bardzo licznie stawili się na starcie. W sumie w niedzielnym biegu wzięło udział 181 biegaczy i biegaczek w każdym wieku. Niewątpliwą zachętą do tego, żeby wziąć udział we wszystkich czterech biegach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, są wyjątkowe medale, które po złożeniu dadzą logo obchodów 600-lecia Garwolina.

W biegu dla dorosłych triumfował Robert Świecak, który na pokonanie 5 km potrzebował dokładnie 17 minut i 10 sekund. Tym wynikiem ustanowił nowy rekord trasy. Drugi był Marcin Karwowski, a trzeci – Filip Rękawek. Najlepszą kobietą była Aleksandra Borkowska z czasem 19:40. Za nią uplasowała się Karolina Kałaska, a trzecie miejsce zajęła Iwona Oleksiak.

W biegach towarzyszących wzięło udział ponad 120 młodych amatorów biegania. W najmłodszej kategorii wiekowej na podium stanęli: Franciszek Turek, Tymon Oleksiak, Tymon Nowicki, Szymon Zając oraz Oliwia Leopold, Zuzia Kalińska, Anna Stachurska. Laureatami drugiego biegu byli: Antek Mikulski, Marcel Bąk, Radosław Prządka oraz Zuzanna Kołnierzak, Małgorzata Ostrowska, Michalina Makulec, Zuzia Kosiorek.

Lidia Czarnecka i Bartosz Pieniak zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Pozostali nagrodzeni w tym biegu to: Janek Kosiorek, Wojciech Belka, Franciszek Mikulski oraz Zuzanna Turek i Agnieszka Tratkiewicz. Najlepsi najstarsi wśród najmłodszych to: Wojtek Dadas, Mateusz Kołnierzak, Konrad Sowa oraz Wiktoria Barna, Małgorzata Jakubuczak i Alicja Czarnecka.

Szczegółowe wyniki są dostępne na www.truchtacz.pl

Informacja prasowa CSiK

Zobacz również

20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Udostępnij Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta