Wyniki konkursu na najpiękniejszy ogród/balkon/zagospodarowanie przed posesją-aktualizacja

W lipcu Urząd Miasta ogłosił coroczny konkurs na “Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni – 2022”. Zgłoszone obiekty zostały odwiedzone przez komisję konkursową, która biorąc pod uwagę ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, funkcjonalność i dostosowanie do otoczenia, układ kompozycyjny i dobór roślin, zróżnicowanie gatunkowe i stopień pielęgnacji przyznała miejsca w poszczególnych kategoriach.

kategoria OGRÓD przydomowy:

 1. Lidia Sobiech / Agata Michalik
 2. Hanna Kondej / Krystyna Kondej
 3. Mieczysław Janiec

Wyróżnienie: Magdalena Grzegrzółka, Halina Majewska

W kategorii OGRÓD ROD:

 1. Marek Banaszek / Jadwiga Szostak
 2. Jacek Moch
 3. Żaneta i Tomasz Michalak

Wyróżnienie: Marcin Kępka, Barbara Rogulska, Grażyna Poreda, Stanisława i Zdzisław Belka

W kategorii BALKON:

 1. Jolanta Pałysa
 2. Mariola Jaworska
 3. Agnieszka Szypulska

kategoria ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZED POSESJĄ

 1. Wspólnota Mieszkaniowa Bloku Al. Żwirki i Wigury 6
 2. Agnieszka Szypulska

W sierpniu, po oględzinach komisji, na fanpage’u Miasta Garwolin, zamieściliśmy zdjęcia nominowanych obiektów. Internauci poprzez zaznaczanie 👍„Lubię to” pod albumem/zdjęciem/zdjęciami przedstawiającym najpiękniejszy ogród przydomowy, ogród rod, balkon, zagospodarowanie terenu przed posesją przyznawali swoje głosy. Po zliczeniu głosów widocznych z poziomu administratora profilu Miasto Garwolin, możemy poznać zwycięzców. Laureatami głosowania internautów zostali:

 1. Mieczysław Janiec – kategoria ogród przydomowy,
 2. Barbara Rogulska – kategoria ogród ROD,
 3. Mariola Jaworska – kategoria balkon,
 4. Wspólnota Mieszkaniowa Bloku Al. Żwirki i Wigury 6 – kategoria zagospodarowanie terenu przed posesją.

KOREKTA GŁOSOWANIA INTERNAUTÓW – AKTUALIZACJIA 13.09.2022

Podczas liczenia głosów internautów zsumowane były następujące pozycje: polubienia posta, polubienia posta udostępnionego przez Miasto Garwolin i polubienia pod każdym zdjęciem. Z tego wynikały wyniki opublikowane na naszej stronie w dniu 25 sierpnia br. Złośliwy chochlik sprawił, że do podanych sum nie doliczono polubień pod poszczególnymi albumami ze zdjęciami.

Po ponownym przeliczeniu głosów zmienił się wynik w kategorii „ogród ROD”.

W tej kategorii ogród Pana Marcin Kępka uzyskał 505 głosów (nie 219), Pani Barbara Rogulska uzyskała 375 głosów (nie 352). Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Wyniki w pozostałych kategoriach pozostały bez zmian. W kategorii „ogród przydomowy” najwięcej głosów zdobył Pan Mieczysław Janiec, w kategorii „balkon” Pani Mariola Jaworska, w kategorii „zagospodarowanie terenu przed posesją” Pani Cecylia Gawryś, która dba o teren Wspólnoty Mieszkaniowej przy Żwirki i Wigury 8.

Za błąd i zamieszanie przepraszamy.

Serdecznie gratulujemy! Rozdanie nagród uczestnikom konkursu odbędzie się podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Garwolina. Więcej zdjęć na naszym facebooku https://www.facebook.com/garwolinpl

Życie w otoczeniu roślin zbliża nas do natury, poprawia samopoczucie i odpręża. W skali lokalnej roślinność wspomaga także oczyszczanie powietrza i walkę ze smogiem, co ma niezwykle istotne znaczenie w przestrzeniach miejskich. Dlatego w ramach kampanii „Dbamy o czyste powietrze w Garwolinie” zaprosiliśmy do udziału w konkursie miejskim “Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni w 2022 r. “.

Konkurs jest realizowany w ramach zadania pn. Wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców miasta w zakresie ochrony powietrza poprzez realizacje kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. „Dbamy o czyste powietrze w Garwolinie” i jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Więcej na temat działań ekologicznych prowadzonych przez Miasto Garwolin przeczytacie Państwo tutaj: https://garwolin.pl/ogrody-i-kompozycje-zieleni-konkurs-dla-czystego-powietrza-w-garwolinie/

Zobacz również

20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Udostępnij Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta