Wyniki konkursu na najpiękniejszy ogród/balkon/zagospodarowanie przed posesją-aktualizacja

W lipcu Urząd Miasta ogłosił coroczny konkurs na “Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni – 2022”. Zgłoszone obiekty zostały odwiedzone przez komisję konkursową, która biorąc pod uwagę ogólne wrażenie estetyczne, innowacyjność, funkcjonalność i dostosowanie do otoczenia, układ kompozycyjny i dobór roślin, zróżnicowanie gatunkowe i stopień pielęgnacji przyznała miejsca w poszczególnych kategoriach.

kategoria OGRÓD przydomowy:

 1. Lidia Sobiech / Agata Michalik
 2. Hanna Kondej / Krystyna Kondej
 3. Mieczysław Janiec

Wyróżnienie: Magdalena Grzegrzółka, Halina Majewska

W kategorii OGRÓD ROD:

 1. Marek Banaszek / Jadwiga Szostak
 2. Jacek Moch
 3. Żaneta i Tomasz Michalak

Wyróżnienie: Marcin Kępka, Barbara Rogulska, Grażyna Poreda, Stanisława i Zdzisław Belka

W kategorii BALKON:

 1. Jolanta Pałysa
 2. Mariola Jaworska
 3. Agnieszka Szypulska

kategoria ZAGOSPODAROWANIE TERENU PRZED POSESJĄ

 1. Wspólnota Mieszkaniowa Bloku Al. Żwirki i Wigury 6
 2. Agnieszka Szypulska

W sierpniu, po oględzinach komisji, na fanpage’u Miasta Garwolin, zamieściliśmy zdjęcia nominowanych obiektów. Internauci poprzez zaznaczanie 👍„Lubię to” pod albumem/zdjęciem/zdjęciami przedstawiającym najpiękniejszy ogród przydomowy, ogród rod, balkon, zagospodarowanie terenu przed posesją przyznawali swoje głosy. Po zliczeniu głosów widocznych z poziomu administratora profilu Miasto Garwolin, możemy poznać zwycięzców. Laureatami głosowania internautów zostali:

 1. Mieczysław Janiec – kategoria ogród przydomowy,
 2. Barbara Rogulska – kategoria ogród ROD,
 3. Mariola Jaworska – kategoria balkon,
 4. Wspólnota Mieszkaniowa Bloku Al. Żwirki i Wigury 6 – kategoria zagospodarowanie terenu przed posesją.

KOREKTA GŁOSOWANIA INTERNAUTÓW – AKTUALIZACJIA 13.09.2022

Podczas liczenia głosów internautów zsumowane były następujące pozycje: polubienia posta, polubienia posta udostępnionego przez Miasto Garwolin i polubienia pod każdym zdjęciem. Z tego wynikały wyniki opublikowane na naszej stronie w dniu 25 sierpnia br. Złośliwy chochlik sprawił, że do podanych sum nie doliczono polubień pod poszczególnymi albumami ze zdjęciami.

Po ponownym przeliczeniu głosów zmienił się wynik w kategorii „ogród ROD”.

W tej kategorii ogród Pana Marcin Kępka uzyskał 505 głosów (nie 219), Pani Barbara Rogulska uzyskała 375 głosów (nie 352). Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Wyniki w pozostałych kategoriach pozostały bez zmian. W kategorii „ogród przydomowy” najwięcej głosów zdobył Pan Mieczysław Janiec, w kategorii „balkon” Pani Mariola Jaworska, w kategorii „zagospodarowanie terenu przed posesją” Pani Cecylia Gawryś, która dba o teren Wspólnoty Mieszkaniowej przy Żwirki i Wigury 8.

Za błąd i zamieszanie przepraszamy.

Serdecznie gratulujemy! Rozdanie nagród uczestnikom konkursu odbędzie się podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Garwolina. Więcej zdjęć na naszym facebooku https://www.facebook.com/garwolinpl

Życie w otoczeniu roślin zbliża nas do natury, poprawia samopoczucie i odpręża. W skali lokalnej roślinność wspomaga także oczyszczanie powietrza i walkę ze smogiem, co ma niezwykle istotne znaczenie w przestrzeniach miejskich. Dlatego w ramach kampanii „Dbamy o czyste powietrze w Garwolinie” zaprosiliśmy do udziału w konkursie miejskim “Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni w 2022 r. “.

Konkurs jest realizowany w ramach zadania pn. Wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców miasta w zakresie ochrony powietrza poprzez realizacje kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. „Dbamy o czyste powietrze w Garwolinie” i jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Więcej na temat działań ekologicznych prowadzonych przez Miasto Garwolin przeczytacie Państwo tutaj: https://garwolin.pl/ogrody-i-kompozycje-zieleni-konkurs-dla-czystego-powietrza-w-garwolinie/

Zobacz również

Pobiegli z fantazją ułańską

Udostępnij 12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta