Wybierz czyste technologie i zadbaj o to, by Twój dom był ekologiczny i energooszczędny!

Informujemy mieszkańców Miasta Garwolina, że od 15 maja 2020 roku rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie z Czystego Powietrza na nowych zasadach. Dofinansowanie do wymiany pieca czy termomodernizacji domu jednorodzinnego będzie teraz prostsze. Celem programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Beneficjenci uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do kwoty 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła – wtedy można dostać do 25 tys. zł. Jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 30 tys. zł.

Dzięki wprowadzonym zmianom, będzie można finansować przedsięwzięcia rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, przy czym data ich rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż 15 maja 2020. Zmieniona wersja programu umożliwia także wsparcie inwestycji już zakończonych.

Program jest przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dzięki środkom z programu Czyste Powietrze każdy właściciel bądź współwłaściciel budynku jednorodzinnego może uzyskać realne wsparcie finansowe dla swojej inwestycji w lepsze – bardziej efektywne, przyjazne zdrowiu i środowisku – źródła ciepła. Wymieniając piec i modernizując budynek w ramach programu Czyste Powietrze, inwestujesz w lepsze życie:

– Wpływasz na poprawę jakości powietrza w swoim otoczeniu

– Oszczędzasz na codziennych wydatkach

– Chronisz zdrowie swoje i całej rodziny.

– Dbasz o środowisko naturalne dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.

Więcej o programie „ Czyste powietrze”: www.czystepowietrze.gov.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego nr: 25 786 42 46  z punktem konsultacyjnym, w którym pracownik przedstawi korzyści płynące z wzięcia udziału w projekcie oraz udzieli pomocy przy przygotowaniu wniosku pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie.

Zadbaj o to, by Twój dom był ekologiczny i energooszczędny. Podejmując świadomą decyzję ratujesz klimat i dbasz o zdrowie swoich bliskich.

Zobacz również

Festyn Św. Anny w Garwolinie

Udostępnij Uroczyste obchody Dnia Św. Anny – Patronki Garwolina rozpoczną się w najbliższą niedzielę festynem rodzinnym w parafialnych ogrodach, a zakończą Sumą Odpustową w poniedziałek...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta