Wszystkiego najlepszego dla strażaków

W dniu 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka” – święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Strażacy – ich praca to więcej niż zawód, to powołanie. Zawsze są gotowi do walki z żywiołem. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie. Ratują życie, mienie, środowisko, niosą pomoc w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Dzień Strażaka to dobry moment, żeby podziękować naszym bohaterom.

Garwolińska ochotnicza wspólnota strażacka złożona jest z około 200 druhów i druhen, przynależnych do 3 jednostek OSP na terenie Garwolina tj. OSP Garwolin, OSP Leszczyny, OSP Zawady. Najstarsza jednostka została założona na terenie Garwolina w roku 1875. Na terenie miasta powiatowego siedzibę swoją ma także Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. W jej szeregach pracuje wielu mieszkańców Garwolina. Ochotnicy i zawodowi strażacy stale uczestniczą w życiu naszego miasta. Są obecni w czasie akcji ratowniczo – gaśniczych oraz podczas uroczystości miejskich i powiatowych o charakterze patriotycznym i kościelnym. Upowszechniają działalność kulturalną i oświatową oraz kulturę fizyczną i sport. Samorząd otrzymuje wsparcie od strażaków również w innych sprawach. Podczas pandemii koronawirusa byli ważnym ogniwem zarządzania kryzysowego. Obecnie, w momencie wielkiej akcji pomocowej poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie – możemy również liczyć na ich pomoc.

Z okazji „Dnia Strażaka” wszystkim Druhnom i Druhom składam najserdeczniejsze życzenia! Dziękuję za oddanie, z jakim pomagacie ludziom w obliczu tragedii, za odwagę, z jaką jedziecie na wezwanie i poczucie bezpieczeństwa, które przynosicie. W imieniu naszego samorządu dziękuję szczególnie tym, którzy dbają o mieszkańców Miasta Garwolina: Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach. Życzę Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian zawsze otacza Was Strażaków i Wasze rodziny swoją opieką. 

Burmistrz Miasta Garwolina

dr Marzena Świeczak

z pracownikami Urzędu Miasta Garwolina

i Radnymi Rady Miasta

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 29 listopada 2022 roku (wtorek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Pracownie po remoncie! Nowa przestrzeń w CSiK

Udostępnij Dodatkowa sala na pracownię artystyczną, nowa garderoba wraz z toaletą, wyremontowane pracownie ceramiki i plastyki, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Najniższa kondygnacja garwolińskiego...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta