Wsparcie dla ogródków działkowych

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze.
Na realizację 92 projektów w ramach MIAD Mazowsze 2019 radni województwa mazowieckiego przeznaczyli blisko 737 tys. zł. W powiecie garwolińskim wsparcie ponad 11 tys. zł trafi do Garwolina na realizację inwestycji na terenie trzech miejskich ogródków działkowych: „Wiaterek”, „Zefirek” i „Relax”.

Ogródki działkowe to doskonałe miejsce do rekreacji, a uruchamiając ten program, zależało nam przede wszystkim na tym, aby zachęcić Mazowszan do aktywnego i zdrowego stylu życia. To dofinansowanie jest szansą dla działkowców nie tylko na modernizację infrastruktury ogrodniczej, ale też stworzenie atrakcyjnej przestrzeni do spotkań w gronie najbliższych – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W dniu 24 lipca br Burmistrz Miasta Marzena Świeczak i Skarbnik Miasta Katarzyna Nozdryn-Płotnicka podpisały umowę, dzieki której zostanie zakupione: kosiarka spalinowa i rębak dla ROD Relax, sprzęt komputerowy i kosiarka dla ROD Zefirek a także zostanie wykonane oświetlenie alejek ROD Wiaterek.

materiały prasowe, oprac. UM Garwolin

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta