Wkrótce w Garwolinie rusza Strefa Płatnego Parkowania

Plan ulic objętych Strefą Płatnego Parkowania

Prace przygotowawcze przy instalacji w Garwolinie parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania zbliżają się ku końcowi. Za funkcjonowanie SPP oraz obsługę parkomatów odpowiedzialna będzie firma DEJW. Zapraszamy do odwiedzenia dedykowanej strony i zapoznania się z działaniem strefy, obsługą parkomatów, sposobami płatności itd.

Od 1 stycznia 2021 roku zawieszony jest w Garwolinie pobór opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania (SPP). W wyniku ogłoszonego przetargu na zorganizowanie, wdrożenie i prowadzenie obsługi SPP najkorzystniejszą ofertę złożyła firma P.P.H.U. DEJW Dawid Biernat z Łososiny Górnej. Więcej na ten temat znajdziecie https://garwolin.pl/umowa-na-parkomaty-podpisana/.

Prace przygotowawcze przy instalacji parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania zbliżają się ku końcowi. Fundamenty pod parkomaty już są wykonane. W najbliższych dniach rozpocznie się także montaż i rozruch 12 urządzeń. Firma DEJW zadeklarowała uruchomienie stref i poboru opłat wraz z otwarciem biura 18 marca 2021r.

Parkingi na nowych zasadach w SPP w Garwolinie funkcjonować będą na dostarczonych i zamontowanych przez firmę DEJW parkomatach własnej produkcji wraz z systemem obsługi SPP – AdminPark, systemem płatności mobilnych – smsAdminPark, do kontroli wnoszonych opłat: KontrolPark, do egzekucji opłat dodatkowych CepikPark.

Już dziś zapraszamy Państwa do odwiedzenia strony Strefy Płatnego Parkowania w Garwolinie i zapoznania się z przyszłym funkcjonowaniem strefy i obsługą parkomatów www.adminpark.pl/garwolin.

Na stronie znajdą Państwo informacje dotyczące abonamentu strefy, instrukcję obsługi parkomatu, mapę strefy, podstawy prawne funkcjonowania SPP, regulamin strefy, reklamację online i w siedzibie biura strefy, sposoby płatności oraz tabelę opłat strefy.

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA:

  1. Olimpijska – 2 parkomaty
  2. Nadwodna – 1 parkomat
  3. Krótka – 1 parkomat
  4. Kościuszki – 1 parkomat
  5. Kościelna – 1 parkomat
  6. Żwirki i Wigury – 2 parkomaty
  7. Wolna – 2 parkomaty
  8. Szkolna – 1 parkomat
  9. Polska – 1 parkomat

Strefa Płatnego Parkowania w Garwolinie obejmuje 241 miejsc postojowych, w tym 13 miejsc postojowych wyznaczonych dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową dla niepełnosprawnych, które znajdują się w granicach w/w dróg publicznych.

Opłaty za parkowanie w SPP w Garwolinie obowiązywać będą w godz. od 8:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku. W pozostałe godziny w dni robocze oraz w soboty, niedziele i święta parkowanie w SPP będzie bezpłatne.

Opłaty za czas postoju będzie można uiścić na kilka sposobów. Od 18 marca br. w parkomatach możliwa będzie płatność bilonem. Przyjmowane będą nominały od 0,10 zł do 5,00 zł. Parkomaty nie będą wydawać reszty. Klienci będą mogli dokonać także opłaty bezgotówkowej w parkomatach poprzez kartę płatniczą zbliżeniową PayPass i PayWave, BLIK czy bezpłatną mobilną aplikację https://smsadminpark.pl/. Istnieje także możliwość wykupienia karty abonamentowej w Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania, które mieścić się będzie przy ul. Staszica 15 – w podwórku Urzędu Miasta w budynku B (MOPS). Biuro będzie czynne od 18 marca od godz. 8.00. Interesantów przyjmować będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 17:00.

Kontrolerzy SPP w oznakowanych uniformach z identyfikatorami, wyposażeni w terminale mobilne także od 18 marca rozpoczną kontrolę wnoszonych opłat. UWAGA! Kontrolerzy nie są uprawnieni do pobierania opłat!

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Strefy Płatnego Parkowania prosimy o kontakt z Biurem Obsługi SPP tel. 502 825 113.

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta