Wernisaż wystawy Moc natury w Garwolinie

Nowa wystawa z cyklu „Ściany dla lokalsów”, pt. „Moc natury”  rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 18:00 wernisażem z udziałem artysty.  Galeria Kotłownia będzie pierwszym miejscem, gdzie Piotr Włodziński – mieszkaniec powiatu garwolińskiego – pokaże swoje prace.

Kilkanaście eksponatów różnej wielkości. Od kilku centymetrowych form do rzeźb mających ponad 0,5 metra wysokości. Większość wykonana z drewna, do niektórych dodane elementy z kamienia lub metalu. Tak w skrócie można opisać jego dzieła. Autor wykorzystuje naturalne formy i stara się jak najmniej w nie ingerować. Chce bowiem, żeby były one pokazem mocy natury. Przygląda się im, obraca, potrafi zobaczyć coś więcej w zwykłej gałęzi, pniaku, korzeniu. Jednak by zrealizować swoją wizję artystyczną nie obawia się drobnej autorskiej obróbki, a czasem dodania detali.

Piotr Włodziński rzeźbą pasjonował się od małego, ale na poważnie zajął się nią dopiero na emeryturze. To człowiek, który umie pielęgnować i rozwijać swoje pasje, ale także śmiało się nimi dzielić. Twórca nadane pracom tytuły, które  sugerują kierunek odbioru, ale niektóre rzeźby w zależności od ustawienia pozwalają odbiorcy na odkrycie innych znaczeń.

Wystawa Piotra Włodzińskiego potrwa do 14 kwietnia. Wstęp wolny.

Piotr Włodziński – emerytowany major Wojska Polskiego, obecnie nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie, urodzony w Zadybiu Starym

Informacja prasowa CSiK

 

Zobacz również

Pamiętamy

Udostępnij Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej to nowe, ale bardzo ważne święto państwowe. To jest dzień, w którym państwo polskie składa...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta