W Garwolinie uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

Od dziś uczniowie klas I-III szkół podstawowych w Garwolinie wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Robimy wszystko, aby powrót dzieci do szkół był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe – mówi Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

W celu zapewnienia naszym szkołom bezpiecznej pracy przeprowadzono testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III. Do udziału w dobrowolnych badaniach zgłosiło się 65 nauczycieli i pozostałych pracowników trzech miejskich placówek oświatowych. W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników, szkoły pracują według wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Nauczyciele i personel są poinstruowani w jaki sposób mają postępować i pracować. W szkołach dla każdej  klasy przygotowane są odrębne sale, szatnie, toalety i dostosowane przerwy. Stołówki szkolne są także przygotowane, obiady wydawane będą wg grafików dla klas. W szkołach będą funkcjonować świetlice. W razie potrzeby będą uruchomione dodatkowe sale. Wszystkie placówki są zaopatrzone w środki higieniczne i ochrony.

Dzieci z utęsknieniem czekają, aby wrócić już do szkół, gdzie spotkają się z długo niewidzianymi przyjaciółmi. Na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach, we współpracy z dyrektorami i służbami sanitarnymi. Robimy wszystko, aby powrót dzieci do szkół był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe – informuje Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

Fot. http://www.zs2garwolin.szkolnastrona.pl/

 

 

Zobacz również

Festyn Św. Anny w Garwolinie

Udostępnij Uroczyste obchody Dnia Św. Anny – Patronki Garwolina rozpoczną się w najbliższą niedzielę festynem rodzinnym w parafialnych ogrodach, a zakończą Sumą Odpustową w poniedziałek...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta