Uruchomiliśmy garwolińską wyszukiwarkę odpadów

Segregujemy w Garwolinie

Zastanawiasz do którego pojemnika wyrzucić konkretne odpady? Skorzystaj z  wyszukiwarki odpadów, która ma pomóc mieszkańcom w prawidłowej segregacji śmieci.

Na naszej stronie znajdziesz specjalną wyszukiwarkę, która ma pomóc w prawidłowej segregacji śmieci i wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady. Wpisz w wyszukiwarce odpady, które wzbudzają Twoje wątpliwości i dowiedz się, gdzie należy je wyrzucić!

Wyszukiwarka znajdziesz na stronie: https://segregujemy.garwolin.pl/

SegregujeMY w Garwolinie

Segregacja śmieci z troską o środowisko naturalne nie zawsze jest łatwa. Czasami mamy spore problemy przy wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchamiamy internetową wyszukiwarkę, dzięki której w prosty sposób można sprawdzić jak prawidłowo segregować śmieci i gdzie wyrzucić dany odpad – powiedziała Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina. Zasady segregacji śmieci nie dla wszystkich są łatwe i oczywiste. Często zastanawiamy się, gdzie powinien trafić dany odpad albo czy trzeba rozdzielić go na części i wyrzucić do osobnych pojemników – dodaje.

Internetowe narzędzie pozwoli sprawnie i szybko znaleźć informacje o tym, do którego pojemnika powinna trafić dana rzecz. W wielu wypadkach działamy intuicyjnie, co nie zawsze przynosi pożądane efekty. Np. brudne, zużyte ręczniki papierowe, które z nazwy wydaje nam się, że powinny trafić do papieru, tak naprawdę powinny trafić do odpadów, których nie możemy już przetworzyć. Takich przykładów jest więcej, dlatego zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki.

Zgłoś nowy odpad do bazy

Wyszukiwarka powstała dla mieszkańców i z myślą o nich i każdy może ją współtworzyć. W jej bazie znajduje się obecnie ponad 500 różnego rodzaju produktów. Jeśli jednak ktoś nie znajdzie w spisie interesującego go odpadu, samemu może dopisać odpad do wyszukiwarki. Każde zgłoszenie zostanie zapisane i zweryfikowane. Po zakwalifikowaniu odpadu do odpowiedniej frakcji, znajdzie się on na liście wyszukiwania.

Odpowiednia segregacja to nie tylko ochrona środowiska, ale również mniejsze opłaty za śmieci.

Zobacz również

Pobiegli z fantazją ułańską

Udostępnij 12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta