Uruchomiliśmy garwolińską wyszukiwarkę odpadów

Segregujemy w Garwolinie

Zastanawiasz do którego pojemnika wyrzucić konkretne odpady? Skorzystaj z  wyszukiwarki odpadów, która ma pomóc mieszkańcom w prawidłowej segregacji śmieci.

Na naszej stronie znajdziesz specjalną wyszukiwarkę, która ma pomóc w prawidłowej segregacji śmieci i wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady. Wpisz w wyszukiwarce odpady, które wzbudzają Twoje wątpliwości i dowiedz się, gdzie należy je wyrzucić!

Wyszukiwarka znajdziesz na stronie: https://segregujemy.garwolin.pl/

SegregujeMY w Garwolinie

Segregacja śmieci z troską o środowisko naturalne nie zawsze jest łatwa. Czasami mamy spore problemy przy wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchamiamy internetową wyszukiwarkę, dzięki której w prosty sposób można sprawdzić jak prawidłowo segregować śmieci i gdzie wyrzucić dany odpad – powiedziała Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina. Zasady segregacji śmieci nie dla wszystkich są łatwe i oczywiste. Często zastanawiamy się, gdzie powinien trafić dany odpad albo czy trzeba rozdzielić go na części i wyrzucić do osobnych pojemników – dodaje.

Internetowe narzędzie pozwoli sprawnie i szybko znaleźć informacje o tym, do którego pojemnika powinna trafić dana rzecz. W wielu wypadkach działamy intuicyjnie, co nie zawsze przynosi pożądane efekty. Np. brudne, zużyte ręczniki papierowe, które z nazwy wydaje nam się, że powinny trafić do papieru, tak naprawdę powinny trafić do odpadów, których nie możemy już przetworzyć. Takich przykładów jest więcej, dlatego zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki.

Zgłoś nowy odpad do bazy

Wyszukiwarka powstała dla mieszkańców i z myślą o nich i każdy może ją współtworzyć. W jej bazie znajduje się obecnie ponad 500 różnego rodzaju produktów. Jeśli jednak ktoś nie znajdzie w spisie interesującego go odpadu, samemu może dopisać odpad do wyszukiwarki. Każde zgłoszenie zostanie zapisane i zweryfikowane. Po zakwalifikowaniu odpadu do odpowiedniej frakcji, znajdzie się on na liście wyszukiwania.

Odpowiednia segregacja to nie tylko ochrona środowiska, ale również mniejsze opłaty za śmieci.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta