Umowa na parkomaty podpisana

Od 1 stycznia 2021 roku zawieszone zostało w Garwolinie pobieranie opłat za parkowanie. Ma to związek z jednej strony z zarządzeniem burmistrza podyktowanym wnioskiem Przewodniczącego Rady Miasta Garwolina z 13 grudnia 2020 r. o wyłączenie z opłat stref płatnego parkowania oraz wnioskiem Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego i Komisji Spraw Komunalnych z dnia 15 grudnia 2020 r., a także ogłoszeniem przetargu zmieniającego zasady pobierania opłat w strefach płatnego parkowania.

W ogłoszonym postępowaniu obejmującym zorganizowanie, wdrożenie i prowadzenie obsługi płatnych, niestrzeżonych parkingów na terenie miasta Garwolina najkorzystniejszą ofertę złożyła firma P.P.H.U. DEJW Dawid Biernat z Łososiny Górnej. W piątek, 29 stycznia podpisana została umowa, która będzie obowiązywała do roku 2023. Firma ma teraz 60 dni na wyposażenie stref i zorganizowanie ich funkcjonowania poprzez zamontowanie parkomatów, zatrudnienie pracowników do obsługi i kontroli pobierania biletów parkingowych, jak również do zorganizowania biura obsługi strefy płatnego parkowania. W parkomatach będzie możliwość zapłaty monetami, kartami bankomatowymi PayPass, PayWave oraz przez aplikację mobilną. Po stronie firmy zewnętrznej jest wszystko – od zorganizowania strefy płatnego parkowania po jej obsługę i funkcjonowanie, w tym obsługę techniczną, konserwację i naprawy, łącznie z usuwaniem skutków wandalizmu, pobieraniem i rozliczaniem opłat parkingowych, rozpatrywaniem reklamacji – informuje Marzena Świeczak Burmistrz Garwolina. Strefa Płatnego Parkowania obejmuje 241 miejsc postojowych, w tym 13 miejsc postojowych wyznaczonych dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową, które znajdują się w granicach dróg publicznych: Aleja Żwirki i Wigury, ul. Kościelna, ul. Kościuszki, ul. Kuśnierska, ul. Krótka, ul. Nadwodna, ul. Olimpijska, ul. Polska, ul. Szkolna, ul. Wolna. Planowania ilość parkometrów do montażu przy miejscach do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania wynosi 12 sztuk.

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta