Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 najlepsi w powiecie!

W Zespole Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 68 uczniów z 13 szkół z terenu powiatu garwolińskiego. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa startowała w przedziale wiekowym od 10 do 12 lat. W drugiej grupie startowali zawodnicy powyżej 12 roku życia. W końcowej klasyfikacji, w obu grupach wiekowych, zwycięzcą okazały się być drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie.

30 kwietnia br. w Zespole Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 68 uczniów z 13 szkół z terenu powiatu garwolińskiego. Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszym był test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, drugim etapem konkursu była jazda rowerem po torze przeszkód. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Najlepsze drużyny  otrzymały dodatkowo nagrody i puchary. Końcowa klasyfikacja drużyn wyglądała następująco:

W grupie wiekowej 10-12 lat:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Garwolin (Zuzanna Domarecka, Małgorzata Kot, Filip Świętulski, Bartłomiej Baran)
  2. Zespół Szkolno – Przedszkolny Wola Rębkowska (Jakub Talarek, Michał Paśnicki, Magdalena Rzętała, Maja Domańska)
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie (Wiktoria Boreczek, Wiktoria Siarkiewicz, Filip Ruta, Nikodem Lis)

W grupie wiekowej powyżej 12 lat:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie (Natalia Zalech, Michał Michalik, Michał Barański)
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Górznie (Dominik Lis, Dawid Domarecki, Michał Tobiasz)
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Trojanowie (Katarzyna Kamińska, Izabela Gardzińska, Kamil Maraszek)

Dwie garwolińskie drużyny będą reprezentować powiat podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się 10 maja w Siedlcach.

Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji i Mazowiecki Kurator Oświaty oraz siedlecki Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji z/s w Miętnem, a patronat honorowy objął poseł Grzegorz Woźniak, marszałek Senatu RP Maria Koc i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Komisji sędziowskiej przewodniczył asp. szt. Marcin Ornat z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, a wśród wręczających nagrody byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, wiceburmistrz Garwolina Albert Baran, I zastępca komendanta powiatowego policji asp. szt. Dariusz Rogala, naczelnik garwolińskiej „drogówki” asp. szt. Mariusz Kopański, dyrektor PCKiP Małgorzata Antolak, radny miejski Krzysztof Ostrowski, przedstawiciel MKO, WORD, PSP, Urzędu Miasta Garwolina, starostwa, policji, Jerzy Makulec.

Obecni na konkursie goście podziękowali uczestnikom za udział oraz zaangażowanie. Zachęcali do wzięcia udziału w turnieju w przyszłym roku.

materiały prasowe KPP Garwolin, opracowanie: UM Garwolin

Zobacz również

Komunikat SPZOZ

Udostępnij Wracamy do normalności! Od czerwca SPZOZ w Garwolinie wznawia działalność poradnia chirurgiczna konsultacyjna w której przyjmować i kwalifikować do planowych operacji chirurgicznych będą specjaliści...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta