“Tydzień ulgi” w garwolińskich szkołach

Bez sprawdzianów! Bez pytania! Bez jedynek!!! Brawo! Wszystkie nasze szkoły przystąpiły do Ogólnopolskiej Kampanii „Tydzień ulgi” zapoczątkowanej przez Instytut Psychologii UJ. W myśl kampanii dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. Korczaka  podarują swoim uczennicom i uczniom tydzień bez sprawdzianów, odpytywania i kartkówek. Wszystko  po to, aby obniżyć stres towarzyszący młodzieży na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli po powrocie do szkoły. Po bardzo długiej przerwie, w poniedziałek 17 maja do szkół wracają uczniowie podstawówek z klas IV – VIII oraz uczniowie szkół średnich. Do końca maja będą uczyć się w systemie hybrydowym.

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

Jest to niezwykle cenna inicjatywa. Mamy nadzieję, że uda się ją przeciągnąć do końca roku szkolnego 😉 Szkoła to nie tylko sprawdzanie nabytej wiedzy. Nauka odbywała się cały czas – w zmienionej formule, ale podstawa programowa była realizowana. Dziękujemy nauczycielom, za ich starania, zaangażowanie i wysiłek jaki wkładali w zdalne nauczanie.  

Edukacja zdalna ma swoje plusy, jednak kontakt bezpośredni jest nie do zastąpienia. Zarówno uczniom jak i nauczycielom życzę aby najbliższe dni i tygodnie powrotu do szkoły, były czasem na zadbanie o siebie i najbliższych, czasem przestrzeni na rozmowy. Niech to będzie chwila oddechu od wymagań i presji. Pamiętajmy wszyscy – nauczyciele, dyrektorzy, rodzice – w miesiąc nie da się nadrobić braków powstałych przez rok zdalnego nauczania. Dlatego niech czas powrotu do szkoły będzie dla wszystkich czasem odzyskania radości ze wspólnych spotkań, odbudowania relacji społecznych, przyjaźni i ponownego nauczenia się bycia ze sobą. Życzę Wam wszystkim, abyście najnormalniej w świecie cieszyli się z tego, że tak po prostu jesteście razem: uczniowie, wychowawcy i nauczyciele – podkreśla Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom garwolińskich szkół za przyłączenie się do akcji!  Ideę kampanii można ująć w symbolicznym równaniu: 

MNIEJSZY STRES + WIĘKSZA SWOBODA= WIELKA ULGA

Korzystajcie ile się da 😉

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta