Trzeci etap ŻTC BIKE RACE już w niedzielę!

Przed nami trzecia odsłona cyklu ŻTC BIKE RACE. Rywalizacja w najbliższą niedzielę, 21 maja odbędzie się w Garwolinie. A po wyścigu moc atrakcji podczas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina.

Garwolin, który w tym roku obchodzi swoje 600-lecie będzie gospodarzem najbliższego etapu ŻTC BIKE RACE. Rywalizacja przebiegać będzie przez centralne ulice miasta, na 27-kilometrowej rundzie. Start i meta zlokalizowane zostaną w Garwolinie przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej) następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie jest meta. Start pierwszej grupy startowej zaplanowano na 12:30. W garwolińskim etapie odbędą się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej.

– Zapraszamy na najbliższy etap naszego cyklu. To już trzecia tegoroczna odsłona. Jeżeli wierzyć zapowiedziom synoptyków czeka nas idealna pogoda na ściganie, a do tego trasa, która zadowoli każdego sympatyka zmagań na szosie – zachęca do udziału w rywalizacji, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

– Już po raz czwarty historia tego prestiżowego wyścigu kolarskiego w Garwolinie zatoczy koło. Jest mi niezmiernie miło po raz kolejny gościć w naszym mieście organizatorów i uczestników ŻTC Bike Race. A jest to rok szczególny dla nas. Rok 2023 – to rok, w którym świętujemy 600-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Z tym większą dumą i entuzjazmem zapraszam 21 maja do Garwolina – podkreśla burmistrz miasta Marzena Świeczak, która objęła etap honorowym patronatem.

Oprócz rywalizacji w Garwolinie, zawodników czekają w tym roku jeszcze zmagania w ramach cyklu w Opocznie, Wiskitkach, Żychlinie, Serocku, Białej Rawskiej, Górze Kalwarii, Warce i Żyrardowie. Zresztą w tym ostatnim zaplanowano także Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport oraz dla Amatorów ze startu wspólnego. Odbędą się one 25 czerwca 2023 roku.

GARWOLIN NA OKRĄGŁO!

Po wyścigu, warto będzie zostać jeszcze na trochę w Garwolinie. W tym samym dniu w mieście odbędzie się Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina. – A kiedy kolarze pokonają dystans i trudności terenowe, pokażą niezwykłą determinację i przekroczą własne granice, mieszkańcy Garwolina udowodnią, że nie tylko sport, ale także historia, tradycja i kultura są kołem zamachowym naszej rzeczywistości. Na ulicy Senatorskiej w niedzielne popołudnie zatańczymy w kole, nie kręcąc nosem na pogodę, w kółko będziemy śpiewać, śmiać się i wspominać. Bez owijania w bawełnę – szykuje się doskonała zabawa, na którą najlepiej udać się na dwóch kółkach. Zakręciło wam się w głowie? To dobrze, bo „Garwolin na okrągło!” to hasło tegorocznego Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina, na który serdecznie Państwa zapraszam – dodaje burmistrz. Dwa okrągłe jubileusze 600-lecie Garwolina i 10. edycja festiwalu skłoniły organizatorów do tego, by w tym roku motywem przewodnim wydarzenia było koło. Jedno koło to za mało, dlatego zachęcają do przyjazdu na festiwal na dwóch kółkach. Najlepiej tych nieco nadszarpniętych zębem czasu, ale za to na pewno z bagażem wspomnień. Rowery można przystroić i najlepiej samemu także przebrać się w stroje z wybranej przez siebie epoki. Zaplanowany został wspólny przejazd wszystkich cyklistów, na którego czele pojedzie gwiazda tegorocznego festiwalu – zespół Orkiestra Na Dużym Rowerze. W programie także m.in. garwoliński rosół, wystawy, prezentacje, muzyka, teatr i wiele innych atrakcji. Szczegóły na www.csik.garwolin.pl oraz www.garwolin.pl.

__________________________________________

Organizatorem imprezy sportowej ŻTC Bike Race jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Wydarzenie w Garwolinie jest współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego. Współorganizatorami wydarzenia są: Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont, Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Powiat Garwoliński, Powiatowe Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Gmina Garwolina, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta