To były piękne dni! Dni Garwolina 2022

Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni Garwolina były pełne rozrywki, kulturalnych wzruszeń i emocji sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

– To było prawdziwe święto naszego miasta. Dni Garwolina 2022 już za nami, ale pozostały wspomnienia i wspaniałe zdjęcia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tegoroczne święto Miasta Garwolin ….sponsorzy, szkoły, organizacje pozarządowe, rękodzielnicy, firmy i osoby prywatne, instytucje, samorząd Mazowsza, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, moi współpracownicy. Dzięki Wam to wydarzenie było tak okazałe i różnorodne – mówi burmistrz miasta Marzena Świeczak.

Główna część obchodów Dni Garwolina odbyła się 19 czerwca. To właśnie w niedzielny wieczór na scenie przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” zagrała tegoroczna gwiazda – zespół IRA. Publiczność usłyszała wszystkie największe przeboje zespołu, który już od 35 lat gości na polskiej scenie muzycznej. Kultowe piosenki i świetny kontakt z publicznością okazały się doskonałym przepisem na udany koncert.

Wielkie świętowanie rozpoczęło się w niedzielę 19 czerwca o godzinie 10:00 w garwolińskiej kolegiacie uroczystą mszą święta w intencji mieszkańców. Po niej ulicami miasta przeszedł barwy korowód, który zaprowadził uczestników wydarzenia tym razem pod Pływalnię Miejską „Garwolanka”. To właśnie tam odbyło się oficjalne otwarcie dni miasta. Burmistrz Garwolina Marzenie Świeczak towarzyszyli zaproszeni goście – parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa i powiatu.

Od godziny 11:00 w Parku 550-lecia przy „Garwolance” czekały na odwiedzających atrakcje – wesołe miasteczko dla najmłodszych, stoiska z rękodziełem, stoiska promocyjne i wystawowe szkół, stowarzyszeń, klubów sportowych, pasjonatów czy kolekcjonerów. Była też okazja, by zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpłatnych badań dermatoskopowych pomagających we wczesnym wykryciu nowotworów skóry, a także podzielić się tym, co mamy najlepszego – własną krwią – w ramach akcji honorowego krwiodawstwa PCK.

Na scenie przed „Garwolanką” oprócz gwiazdy wieczoru wystąpili także lokalni artyści – Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie, wokalistki Best Vocal Studio oraz zespół Tarło, który zaprezentował publiczności swoje autorskie utwory. Był także taniec – swój pokaz zaprezentowało Studio Ruchu Kordaszewscy.

Coś dla siebie mogli znaleźć także wielbiciele teatru. O godzinie 19:00 Teatr Rękawiczka premierowo zaprezentował spektakl „Lustro”.

Dni Garwolina to nie tylko kultura i rozrywka. Nieodłącznym elementem świętowania są także zawody sportowe. Po dwuletniej przerwie na ulice Garwolina wrócił bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. W sobotę, 18 czerwca, odbyły się jubileuszowe X Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolina organizowane przez klub UKS Delfin Garwolin. Formułę otwartą miał także Turniej Tenisa Ziemnego.

Tegoroczne świętowanie trwało w sumie kilka dni – za sprawą wydarzeń towarzyszących, które rozpoczęły się już 16 czerwca. Wszystko w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie można było obejrzeć spektakl Teatru Tymczasem „Miłość ponad wszystko”. W tym samym miejscu w piątek, 17 czerwca, o godzinie 19:00 odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert Sashy Strunin „Autoportrety” – Miron Białoszewski na jazzowo – który był częścią projektu „Mironowi na urodziny”. W sobotę, 18 czerwca, Street Dance Studio zaprosiło na urodzinowo-taneczną galę, a 21 czerwca o godzinie 19:00 Best Vocal Studio – na koncert uczniów z muzyką na żywo.

Organizatorami Dni Garwolina byli Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Parterem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pełna galeria zdjęć dostępna na stronie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie pod linkiem GALERIA ZDJĘĆ DNI GARWOLINA 2022

oraz na stronie Miasta Garwolin pod linkiem GALERIA ZDJĘĆ DNI GARWOLINA 2022

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta