Teleturniej na Omnibusa Historii Garwolina

Kto zna dzieje naszego miasta jak nikt inny? Kto najlepiej pamięta wszystkie istotne fakty i wydarzenia z 600-letniej historii Garwolina? Odpowiedź na te pytania da Wielki Międzyszkolny Teleturniej Wiedzy na 600-lecie Miasta Garwolin “Omnibus Wiedzy o Garwolinie – Giganci Historii”, który odbędzie się 28 marca 2023 r. o godz. 10 w Hali Stulecia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

W 2023 roku przypada jubileusz 600-lecia Garwolina, wszystkie instytucje miejskie, placówki kulturalne i oświatowe włączają się do obchodów miejskiego święta. Teleturniej wiedzy o Garwolinie organizowany w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie jest jedną z imprez, których zadaniem jest nie tylko uświetnienie obchodów miejskiego święta, ale także aktywizacja najmłodszych, rozbudzenie patriotyzmu lokalnego i poczucia wspólnoty młodych mieszkańców naszego miasta. Podczas teleturnieju rywalizować będą ze sobą uczniowie garwolińskich szkół, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca – Gigant Historii Garwolina!

Patronem medialnym imprezy jest portal wirtualnyGarwolin.pl. Partnerami wydarzenia są Garwolin.org oraz Fundacja Koszary, zaś do grona partnerów i sponsorów należą Urząd Miasta Garwolina, Blow Electronic oraz Maxim Dystrybucja – fundatorzy atrakcyjnych nagród.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina dr Marzena Świeczak.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Zobacz również

Pamiętamy

Udostępnij Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej to nowe, ale bardzo ważne święto państwowe. To jest dzień, w którym państwo polskie składa...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta