Teatr na Placu Zabaw – Spędź Dzień Dziecka w Teatralnym Stylu!

To dopiero wydarzenie! Takiego jeszcze ni było. Na okoliczność jakże ważnego święta – Dnia Dziecka – teatr pojawi się na osiedlowych placach zabaw. Będzie nie tylko przedstawienie, ale także garść informacji o tajnikach teatru, o tym jak rzecz się ma z tą magią teatralną i jak to wszystko powstaje. Kto za tym stoi? Oczywiście Krzysztof Falkowski.

Wspólne łączenie sił zawsze się opłaca. Miasto Garwolin, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Centrum Sportu i Kultury oraz Zaułek Animacji podjęły razem działanie, które zaowocowało projektem „Teatr na placu zabaw – od osiedla do osiedla”. Dzięki pozyskanym środkom na garwolińskich osiedlach w ramach święta Dnia Dziecka odbędą się plenerowe przedstawienia teatralne. Niektórym będą towarzyszyły warsztaty, innym otwarcie placów zabaw. Wszystko to, by na twarzach dzieci pojawiła się radość, by ucieszyć ich małe serca i uwrażliwić na piękno i kulturę.

Termin i miejsce realizacji:

01.06.2024  (sobota)

  • 12:00 Skwer Solidarności: „Falkoshow. Iluzja marionetki”
  • 15:00 plac zabaw przy OSP Leszczyny: „Cyrk sznurkowy” + warsztaty animacji i budowy lalki oraz otwarcie placu zabaw
  • 18:00 plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 „Zaczarowany Kapturek” + warsztaty animacji i budowy lalki

02.06.2024 (niedziela)

  • 11:00 plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 – „O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał + warsztaty animacji i budowy lalki
  • 15:00 plac zabaw na os. Stacyjna „Falkoshow. Iluzja marionetki” + warsztaty animacji i budowy lalki

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zachęcamy do zabrania ze sobą kocyków, poduszek lub karimat, aby móc spędzić komfortowo czas na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka! Dołączcie do nas, by razem stworzyć niezapomniane wspomnienia i dać dzieciom dzień pełen uśmiechu i radości.

Imprezy towarzyszące:

  • Dzień Dziecka z kawiarnią Amarante – sobota 1.06
  • Święto Mleka – niedziela 2.06 (Tereny rekreacyjne „Zarzecze”)

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

O spektaklach:

„Falkoshow. Iluzja Marionetki”

Jak bardzo dokładnie marionetka jest w stanie oddać charakterystyczne ruchy światowych gwiazd estrady? Jest to możliwe tak idealnie, iż urzeczeni ruchem lalek na niciach widzowie nie odczuwają upływu czasu!  Wielcy świata muzyki spotykają się w jednym miejscu: Michael Jackson, Tina Turner, Elvis Presley i … – poruszają się w rytm przebojów dzięki zręcznej animacji Krzysztofa Falkowskiego. Iluzja pochłania! W widowisko wplecione są warsztaty z udziałem widzów na temat teatru marionetkowego.

„Cyrk sznurkowy”

Co byś pomyślał, gdyby przywitał Cię jegomość w eleganckim fraku, w którego wszelkie możliwe kieszenie powtykane są kolorowe sznurki? Może: Ale cyrk!!! I trafiłbyś! Jednak w tym Cyrku nie spotkasz lwów skaczących przez obręcze ani tresowanych fok. Jego najjaśniejszą gwiazdą jest… rachityczna postać spleciona na oczach widzów ze zwykłego sznurka! Tak! W tak prostej formie tkwią zaskakujące możliwości. Jako widz tego spektaklu możesz stać się jego aktorem – druciki władzy
nad lalką ze sznurka sprawnie przechodzą z rąk do rąk. W tym spektaklu odkrywamy, że sznurek może posłużyć do zbudowania nietuzinkowej lalki – ludzika sznurkowego. Poznaje on otaczający go świat za pomocą nicianych zmysłów, konfrontuje się z czasem i przestrzenią! Komunikuje się z widzami i swoim twórcą! Jesteście ciekawi?

„Zaczarowany Kapturek”

Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm.  Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się
w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach.  Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.

„O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał”

W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, iż spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje często nie ten, kto najbardziej się nią chełpi. Spektakl inspiruje do stawiania legendzie różnych pytań np.: Po co stawiano kopce?  Przedstawienie rozgrywa się na barwnej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy niezwykłe miejsca akcji. Bohaterami są lalki-świątki wykonane przez ludowego rzeźbiarza. Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta