Tak się bawił Garwolin!

Zakończony weekend przejdzie do historii. Współczesne kroniki w postaci „rolek” i zdjęć dobrze udokumentowały trwające ponad 48 godzin Dni Garwolina. Było koncertowo, sportowo i rozrywkowo. Elegancko i oficjalnie. Centrum miasta na ten czas stał się parking pod „Garwolanką”.

Na scenie pod „Garwolanką” 16 czerwca przed południem nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Garwolina.  To tam wręczano nagrody za bieg, to tam odbywały się koncerty, pokazy i prezentacje. Życie tętniło także w pobliskim Parku 550-lecia. Za sprawą punktów gastronomicznych, stoisk stowarzyszeń i organizacji, dzięki rękodzielnikom, którzy prezentowali swoje wyroby oraz wesołemu miasteczku, które przyciągało dzieci i młodzież.

W sobotę 15 czerwca w sali kinowej odbyła się uroczysta gala. Burmistrz miasta Garwolina podsumowała ubiegły rok i organizację jubileuszu 600-lecia miasta. Podziękowaniom nie było końca. Dobra, przyjazna atmosfera oraz elegancki charakter całości sprawiły, że wydarzenie to z pewnością na długo będzie w pamięci zaproszonych gości.

Od popołudnia do później nocy mieszkańcy bawili się pod sceną. Najpierw była świetna Szkolna Banda Muzyczna, następnie niesamowity talent w postaci Igora Gałązki wraz z Rafałem Gałązką i Sebastianem Pokojowym. Od 19:00 na scenie grał, z każdym rokiem lepszy, zespół Alien. Tłumy nastolatków przyciągnął na plac Kacper Blonsky – raper i twórca internetowy, a po jego występnie do 1:00 w nocy muzykę miksował DJ Refresh.

W niedzielę pierwszym elementem Dni Garwolina był start biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie.” Rodzinne 2 km wystartowały o godzinie 9:45, a bieg główny i dystans 5 km o godzinie 10:00. Pogoda dała się we znaki biegaczom. Palące słońce i wysoka temperatura podniosły poprzeczkę biegu. Mimo to całość odbyła się sprawnie i bezpiecznie.

Drugim nieodłącznym elementem święta Garwolina jest korowód ulicami miasta. W tym roku był on wyjątkowo liczny i barwny. Jego uczestnicy spod kolegiaty przeszli na plac przed pływalnią.

Część koncertowała rozpoczęła się o 17:30 występem Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Muzycy jak zawsze zaprezentowali bogaty repertuar przebojów rozrywkowych, jak i standardów muzyki klasycznej. Po pierwszej porcji muzycznej ze sceny zaprezentowali się uczniowie Street Dance Studio. Wieczorna część koncertowa najpierw zabrzmiała mocniejszą nutą. Dzięki zespołowi Tacy Sami ze sceny popłynęły największe hity grupy Lady Pank. Punktualnie o 21:00 rozpoczął się natomiast koncert zespołu Pectus. Siła braci to nie tylko pusty slogan. Energetyczne kawałki przeplatane z lirycznymi przebojami oraz świetne efekty wizualne stworzyły w sumie piękne widowisko muzyczne.

Na zakończenie koncertu włodarz miasta burmistrz Marzena Świeczak oraz dyrektor CSiK Jarosław Kargol ze sceny podziękowali wszystkim mieszkańcom Garwolina za obecność i wspólną zabawę. Podziękowania popłynęły też w stronę organizatorów i sponsorów.

Patronem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem i sponsorem Dni Garwolina był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy Warszawa

Więcej zdjęć na profilu https://www.facebook.com/csikgarwolin

Zobacz również

Zmarł Dariusz Zając

Udostępnij Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi – śp. Dariusza Zająca. W Urzędzie Miasta Garwolina Darek pracował od lutego 1995 roku. Przez...

Czytaj więcej

Lodowisko zmienia się w boisko!

Udostępnij Już w najbliższą sobotę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie otwiera miejskie lodowisko. I choć brzmi to jak żart, informacja jest jak najbardziej prawdziwa....

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta