Święto kobiet w Garwolinie

W najbliższą sobotę, 5 października o godziny 10.00 w Garwolinie odbędzie się pierwszy „Konwent Kobiet. Samorealizacja, zdrowie, profilaktyka uzależnień. Kobieta Spełniona”. Wydarzenie wyjątkowe, które zwraca uwagę na problemy współczesnych kobiet.

Życie w obecnych czasach jest rozpędzoną lokomotywą. Codzienna gonitwa, napięte plany, piętrzące się obowiązki to codzienność każdego z nas. Chcemy zadać pytanie jak sobie radzić nawarstwieniem tylu zadań? Jak znaleźć czas na realizowanie swoich pasji? Jak w natłoku obowiązków zadbać o siebie, o swoje zdrowie? Jak poradzić sobie z trudnościami, gdzie szukać pomocy? Na te i podobne pytania mamy nadzieję znaleźć odpowiedzi. Wskazać jakimi drogami iść aby być szczęśliwą. Konwent to także przestrzeń do wspólnych spotkań, wymiany poglądów czy po prostu zwykłego porozmawiania o „naszych” sprawach. Impreza jest typowo kobieca ale mogą na nią przyjść także mężczyźni i całe rodziny. W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie.
Z wykładem inauguracyjnym wystąpią przedstawiciele firmy AVON i będzie on dotyczył: „Kampanii Avon Kontra Przemoc, Avon Kontra Rak Piersi, Kampanii Stand 4 Her oraz Programu Rozwojowego Empowering Course for Women in Avon jako przykłady projektów wspierających Kobiety”
W części panelowej rozważymy m.in. takie tematy jak: „Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa, różnice płci w aspekcie emocjonalnym i społecznym, stereotypy” czy „Kobieta spełniona, Droga do samorealizacji, Prawidłowe zrozumienie samorealizacji: zalety, wady, pułapki”. Podczas Konwentu poruszone zostaną również trudne zagadnienia jak: „Działania w przypadkach przemocy w rodzinie, przemoc wobec kobiet i dzieci”, „Problemy samotnych matek, kobieta ofiarą i świadkiem przemocy”, „Przeszkody w samorealizacji. Wszelkiego rodzaju uzależnienia i ich profilaktyka. Nierówne szanse startu życiowego młodych kobiet, zdrowie, drogi pomocy kobietom.”

Równolegle podczas trwania dyskusji panelowych odbędą się: warsztaty prowadzone przez Centrum Praw Kobiet o tematyce: „Przemoc, czy mnie to dotyczy”, wykłady propagujące zdrowy styl życia prowadzone przez Centrum ATTIS, quiz wiedzy “zachowania prozdrowotne” z nagrodami. Uczestnicy będą mogli skorzystać z nieodpłatnych badań:
– pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu
– pomiar ciśnienia tętniczego
– oznaczanie poziomu cukru
– pomiar masy i składników ciała w tym wyliczenie indeksu BMI
– badanie na obecność wirusa WZW C
– porady i konsultacje diabetyka

W części kulturalnej zobaczymy recital gościa specjalnego – Katarzyny Żak, znanej z serialu „Ranczo” i spektakl Teatru O’Mamy „Pozytywka”.

Podczas trwania Konwentu dla uczestników będzie przygotowany bar kawowy i kanapkowy a także ciepły posiłek w porze lunchu. Dzięki wsparciu sponsorów po każdym panelu dyskusyjnym odbędzie się loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Wstęp na Konwent jest bezpłatny z zaproszeniami, które można odebrać w Wydziale Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych siedziba Urzędu Miasta, ul. Staszica 15, pokój numer 23.

Organizatorem wydarzenia jest: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Miasto Garwolin. Wspierają nas: AVON, Ochnik, Talaria Resort & Spa, Nessi, Arbonne, Vital Med, Faberlik, Salon Atelier, Mary Key, Centrum Attis, Policja, Mops Garwolin, Fundacja Tętniące Życiem.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął: Twój Głos, eGarwolin i Wirtualny Garwolin

Data imprezy: 05.10.2019 r.
Godzina imprezy: 10:00
miejsce imprezy: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1

Zobacz również

Komunikat SPZOZ

Udostępnij Wracamy do normalności! Od czerwca SPZOZ w Garwolinie wznawia działalność poradnia chirurgiczna konsultacyjna w której przyjmować i kwalifikować do planowych operacji chirurgicznych będą specjaliści...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta