Święto kobiet w Garwolinie

W sobotę, 5 października, w Garwolinie odbył się pierwszy „Konwent Kobiet. Samorealizacja, zdrowie, profilaktyka uzależnień. Kobieta Spełniona” Wydarzenie wyjątkowe, które zwróciło uwagę na problemy współczesnych kobiet. W uroczystym otwarciu pierwszego w Garwolinie Konwentu Kobiet wzięła Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, która gratulowała organizacji wyjątkowego przedsięwzięcia.

Konwent był przestrzenią do wspólnych spotkań, wymiany poglądów i zwykłego porozmawiania o „kobiecych” sprawach. To także podsumowanie całorocznych projektów prowadzonych przez samorząd Miasta Garwolina o problematyce profilaktyczno-wychowawczej.
Z wykładem inauguracyjnym wystąpiły przedstawicielki firmy AVON, które przybliżyły zebranym w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie kampanie Avon Kontra Przemoc, Avon Kontra Rak Piersi, Stand 4 Her oraz Program Rozwojowy Empowering Course for Women in Avon, jako przykłady projektów wspierających Kobiety.

W części panelowej rozważano m.in. takie tematy jak: różnice płci w aspekcie emocjonalnym, społecznym i uzależnienia. Omawiano style picia kobiet i mężczyzn oraz zagrożenia dla zdrowia i wykluczenia społecznego. Mówiono także o działaniach w przypadkach przemocy w rodzinie: gdy kobieta jest ofiarą i świadkiem agresji i gdy pojawia się przemoc wobec dzieci. Poruszono również problem współuzależnienia, przeszkód w samorealizacji kobiet, problemy samotnych matek, wszelkiego rodzaju uzależnienia oraz kłopoty zdrowotne.  Terapeuci, specjaliści oraz zaproszeni goście mówili o stereotypach, o tym jak pogodzić życie rodzinne z karierą, kiedy znaleźć czas na realizację swoich pasji, gdzie szukać pomocy gdy pojawią się problemy, dlaczego warto rozmawiać o sprawach trudnych.

Równolegle podczas trwania dyskusji panelowych odbywały się wykłady propagujące zdrowy styl życia prowadzone przez Centrum ATTIS i quiz wiedzy „zachowania prozdrowotne” z nagrodami. Uczestnicy mogli skorzystać z nieodpłatnych badań: pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru ciśnienia tętniczego, oznaczania poziomu cukru, pomiaru masy i składników ciała w tym wyliczenie indeksu BMI, badania na obecność wirusa WZW C oraz porad i konsultacji diabetyka. W części kulturalnej uczestnicy spotkania wysłuchali recitalu gościa specjalnego – Katarzyny Żak, znanej z serialu „Ranczo”. Podczas Konwentu wystąpiła Katarzyna „Kate” Dąbrowska  – piosenkarka pochodząca z Garwolina, wydarzenie zakończył spektaklem „Pozytywka” garwoliński Teatr O’Mamy.

Organizatorem wydarzenia było Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz miasto Garwolin. Głównych organizatorów wsparli: AVON, Ochnik, Talaria Resort & Spa, Nessi, Arbonne, Vital Med, Faberlik, Salon Atelier, Mary Kay, Centrum Attis, Policja, Mops Garwolin oraz Fundacja Tętniące Życiem. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: eGarwolin, Wirtualny Garwolin i Twój Głos.
Wydarzenia o treści profilaktycznej poruszające ww. zagadnienia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w Garwolinie. Konwent był podsumowaniem całorocznych projektów prowadzonych przez samorząd Miasta Garwolina o problematyce profilaktyczno-wychowawczej.

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Udostępnij Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego...

Czytaj więcej

Czyste powietrze – zdrowy wybór

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta