Sukces na Mistrzostwach Świata w USA! Zespół z Garwolina w wśród najlepszych! Gratulujemy!

Stawiły czoła ekipom z całego świata reprezentując Polskę i Mazowsze na międzynarodowej scenie sportowej. Zespół Dream Team Youth z Klubu No Name z Garwolina, po wielu tygodniach ciężkiej pracy i wyrzeczeń, zajął znakomite 4. miejsce na światowej arenie cheerleaderek. Zaś wśród zespołów z Europy – są najlepsze!

Każdego roku Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu ICU WOLRD CHEERLEADING CHAMPIONSHIPS rozgrywane są w ESPN Wide World of Sports Complex w Disney Worldzie w Orlando w USA. Na tegorocznych nasz kraj reprezentowało 8 klubów cheerleadingu sportowego, które otrzymały nominację na podstawie wyników z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Raszynie. Wśród nich niezmiennie od kilku lat jest zespół z Garwolina. Tancerki z MG-T UKS „NO NAME” już po raz szósty reprezentowały Polskę we FREESTYLE POM, tym razem w kategorii wiekowej YOUTH. Ta przygoda rozpoczęła się w momencie uzyskania pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski 2023, kiedy to zespół DREAM TEAM YOUTH z Garwolina został powołany do Kadry Narodowej, w skład której weszło: 17 tancerek z garwolińskiego MG-T UKS „NO NAME” i 3 tancerki z legionowskiego klubu ELITE CHEERLEADERS ACADEMY. Głównym trenerem i choreografem zarówno tancerek z Garwolina jak i Legionowa jest Izabela Nierwińska. Skład DREAM TEAM YOUTH z Garwolina: Anna Andrzejewska, Amelia Baran, Emilia Baran, Karolina Białecka, Lena Bukowska, Nikola Chyczewska, Marika Dydek, Nadia Galat, Agata Gano, Magdalena Kalbarczyk, Hanna Leszek, Maja Makulec, Gabriela Młodzińska, Lea Sokół, Oliwia Wojciechowska, Alicja Zackiewicz, Agata Żuraw oraz z Legionowa: Elena Kowalczyk, Lena Krawczyk, Laura Skubis.

 

Ćwiczcie! Ćwiczcie, bo warto!

Na Mistrzostwa Świata do magicznego Orlando wyruszyły 21 kwietnia. Ale zanim wyjechały w niezapomnianą podróż spędziły na hali sportowej wiele godzin na wyczerpujących treningach. Kosztowało to je wiele wyrzeczeń i godzin ciężkiej pracy w dni, w które ich rówieśnicy odpoczywali od codziennych obowiązków szkolnych. Wytrwała i systematyczna praca zaowocowała. 24 kwietnia odbyły się eliminacje, w których zajęły 5. miejsce, kwalifikując się tym samym do ścisłego finału. 25 kwietnia dały z siebie wszystko. Kilka godzin później dowiedziały się, że wytańczyły 4. miejsce na świecie za Japonią, USA i Meksykiem i najlepszy wynik z Europy. Był to też najlepszy wynik w historii cheerleadingu polskiego w tej konkurencji. – To były niesamowite emocje i przeżycie, które zapamiętamy do końca życia. Dążenie do celu, pokonywanie własnych słabości i udoskonalenie każdej z poszczególnych umiejętności doprowadziło nas do wywalczenia 4. miejsca w swojej kategorii. Nie mogłyśmy uwierzyć w to, że stanęłyśmy za czołówką najlepszych zespołów na świecie pokonując tym samym 6 innych zespołów. Czujemy dumę, że to my mogłyśmy zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie i wywalczyć dla swojego kraju tak wysokie miejsce. Atmosfera na Mistrzostwach Świata jest nie do opisania, wielkie wsparcie innych drużyn, integracja między kulturowa i radość wszystkich sportowców z tego co robią, te wszystkie czynniki sprawiają, że całe wydarzenie rozgrywane na Florydzie jest nie do podrobienia! Nasz wyjazd nie byłby jednak możliwy bez naszej trenerki i choreografa Izabeli Nierwińskiej. To ona nas prowadzi, uczy, zawsze udziela nam ogromnego wsparcia i zawsze w nas wierzy. Dzięki niej jesteśmy w tym miejscu. Jesteśmy wdzięczne również pani Zofii Kisiel, która jak zawsze robiła wszystko, co w jej mocy, abyśmy mogły zaprezentować się na scenie w Orlando – podkreślają. – Nie jestem w stanie zebrać słów, żeby opisać te miliony godzin spędzonych na sali. Ale warto, warto ćwiczyć kochani, ćwiczcie! Ćwiczcie, bo warto! – krzyczała Magda – jedna z cheerleaderek, tuż po ogłoszeniu wyników.

Dumny Garwolin, Legionowo. Dumne Mazowsze!

Z naszych reprezentantek dumni są Polacy, szczególnie mocno Garwolin i Legionowo oraz Mazowsze. – Jesteśmy wdzięczni za osobiste zaangażowanie i pomoc Marszałków Mazowsza pana Adama Struzika i pani Janiny Ewy Orzełowskiej. Nasz sukces nabiera jeszcze większego znaczenia dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie! Cieszymy się, że naszym osiągnięciem tak pięknie wpisujemy się w jubileusz – informuje Zofia Kisiel. Zadowolony jest również Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders  Leszek Cichocki, który obserwował występ na żywo w Orlando. – Dziewczyny wykonały od ubiegłego roku ogromny postęp, bo ciężko pracują. Jestem z nich ogromnie dumna! Niech ten sukces będzie inspiracją dla nas wszystkich! podkreśla trenerka Izabela Nierwińska.

Spełniamy marzenia! Dziękujemy!

Po rywalizacji przyszedł czas na relaks, odpoczynek i zwiedzanie. Tancerki spotkały się także z Polską Polonią m.in. pochodzącą z Garwolina panią Dorotą Glab  z domu Radziej z rodziną, która pomagała klubowi podczas przygotowań wyjazdu i na miejscu. Do kraju wróciły 3 maja, powitani na lotnisku w Warszawie przez swoich rodziców, przyjaciół i fanów. – Start w Mistrzostwach Świata to szczyt marzeń każdego zawodnika trenującego cheerleading sportowy i właśnie spełniłyśmy swoje najskrytsze marzenie. Jesteśmy zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia, a przede wszystkim wiemy, że idziemy w dobrym kierunku – podsumowują wrażenia z zawodów członkowie i opiekunowi klubu NO NAME z Garwolina. 17 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. J. Korczaka w Garwolinie odbyło się spotkanie podsumowujące mistrzostwa i całe przedsięwzięcie, na które zostali zaproszeni: władze miasta, powiatu, województwa, partnerzy, rodzice, darczyńcy, sponsorzy i przyjaciele klubu. Wręczone zostały podziękowania, a gratulacji znów nie było końca.  – Nie ma lepszej promocji naszej małej ojczyzny od jej mieszkańców. Pracowitych, utalentowanych, którym się po prostu chce i dzięki temu odnoszą sukcesy – powiedziała kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Beata Pasternak, życząc klubowi NO NAME w imieniu własnym oraz Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak kolejnych sukcesów. Gratulacje złożyła także obecna Starosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska. W programie wydarzenia nie zabrakło także występów. Wielkie podziękowania młode cheerleaderki skierowały do rodziców, którzy zaangażowali się również w ich wyjazd, mocno kibicowali tworząc strefę kibica włącznie z ich młodszymi koleżankami z klubu. – Czułyśmy to wsparcie mimo dzielącej nas odległości. Gdy wracałyśmy czekali na nas na lotnisku i witali nas z wielką dumą – wspominały. Przygoda w magicznym Orlando dobiegła końca. – Cieszymy się że mogłyśmy zaprezentować efekt naszej wielomiesięcznej pracy na amerykańskiej scenie, spełniając tym samym nasze największe taneczne marzenie. Dziękujemy za wielkie wsparcie i wiarę w nas, jesteśmy niesamowicie dumne z tego, że mogłyśmy reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i wywalczyć dla niej to miejsce! Dziękujemy wszystkim partnerom, sponsorom, darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do spełnienia naszego marzenia. Dziękujemy z serca naszej trenerce pani Izabeli Nierwińskiej. Jej mężowi panu Kamilowi za wsparcie. Dziękujemy za wszystko niezastąpionej pani Zosi Kisiel. Najmocniej dziękujemy naszym rodzicom, którzy w nas wierzą, pchają do przodu, są w chwilach dobrych i trudnych, są! – dodają.

Głównym partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy: Miasto Garwolin, Gmina Garwolin, Miasto i Gmina Pilawa, Gmina Wilga, Gmina Łaskarzew, Gmina Parysów, Gmina Górzno, Powiat Legionowski, Miasto Legionowo.

Organizator: Polski Związek Sportowy Cheerleadingu, Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy “No Name” – Garwolin, Fundacja Pomocy Rodzinie “Noela”

Wspierają nas: Cel-Tronics, Kruger&Matz, Tefal, Zeller Plastik Poland Sp. z o.o., LINK International Transport, Marki: Dulux, Nobiles, Sadolin, Hammerite, Ochnik, DM-NET Dariusz Makulec, Enea, Pec Legionowo, UTJ Wołoszka – Usługi Transportowe Janusz Wołoszka, CPI – Centrum Prac Introligatorskich, Zignago Vetro Polska S.A., Plast-Bet, DEZ DER, Wil-Sad Sp. z o.o., Vania-Trans Mariusz Rędaszek, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Garwolinie, DDT Technika – Dariusz Górski, CARTEX SP Z O.O, KRASMINDA Transport i spedycja, DOMINO DACH – Agnieszka i Wojciech Łączyńscy, Usługi Rolnicze P.H Czajka, WSS SPOŁEM Warszawa Śródmieście, DAN-MED – Daniel Walenda, PHU AUTO-DYDEK, NEO REKLAMY, Studio ART DECO Szaniawscy, Dj Funboy – Kamil Basak, Marcin Jedynak, Moderno – Sala Bankietowa, Meble na zamówienie “IMAN”, Koło Gospodyń Wiejskich Melanowianki, Project Comfort, Sklep Topaz Parysów – Jolanta Oskroba, Piekarnia Parysów – Szymon Oskroba, Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Samopomoc Chłopska w Garwolinie, OSM Garwolin, Piekarnia Jerzy Tarański – Wola Rębkowska, Piekarnictwo Mianowski Henryk Sp.j., Piekarnia Sabak Górzno, P. H. U. Maxim – Pałysa Mieczysław, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie, Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie, Przedszkole i Publiczny Żłobek w Górznie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu, Zespół Szkół w Głoskowie, Weronika Piskała oraz anonimowi darczyńcy.

Więcej zdjęć, relacje i video z występu w USA znajdziecie na profilu FB NoName Garwolin 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta