Sukces Amatorskiego Teatru Klubu Seniora z Garwolina

Klub Seniora w Garwolinie to miejsce gdzie osoby starsze z naszego miasta mogą się spotykać, wymieniać doświadczenia, odkrywać i rozwijać swoje talenty, pasje i zainteresowania. Jedną z form takiej aktywności jest Amatorski Teatr Klubu Seniora, który powstał z pasji i z zamiłowania do zabawy i rozumienia wartości słowa.
W ciagu okołu dwóch lat istnienia teatru zrealizowano kilka spektakli, które wystawiono dla członków Klubu Seniora. Zdobywały coraz większe uznanie i zdecydowano się kilka z nich zaprezentować szerszej publiczności. Sztukę pt „Noc świętojańska” wystawiano na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie a także w Woli Rębkowskiej, Wildze i w Łaskarzewie. Spektakle okolicznoście z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, spotkania adwentowego, spotkania opłatkowego oklaskiwali seniorzy z Garwolina, a montaż słowno-muzyczny „I jak tu nie kochać tej jesieni” zaprezentowano podczas obchodów Miejskiego Dnia Seniora w Garwolinie.
Głównym pomysłodawcą utworzenia sekcji teatralnej jest Grażyna Makulec, która jest także twórcą wszystkich scenariuszy i reżyserem widowisk.

24 marca br Amatorski Teatr Klubu Seniora w Garwolinie wziął udział w XVI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Festiwal został zorganizowany z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Domu Kultury ” Zacisze” w Warszawie. W wydarzeniu swoje osiągnięcia zaprezentowało ok 60 formacji z całego Mazowsza. Jury, w skład którego wchodziła min piosenkarka Joanna Rawik oceniało wrażliwość na interpretację tekstu, brzmienie zespołu jako całości, precyzję rytmiczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Oceniano także wartość literacką tekstu, jakość prezentacji, elementy gry aktorskiej, reżyserię ,choreografię, dramaturgię i spójność koncepcji występu.
Seniorzy z Garwolina zaprezentowali kabaret oparty na motywach ludowych zwyczajów związanych z zakończeniem zabaw karnawałowych.
„Kusaki- czyli raz na ludowo w oczach współczesnej kobiety czyli taki mały powrót do przeszłości”- to barwne i wesołe widowisko. Zespół w składzie: Harmonista – Tomasz Wielgosz, Diabełek – Barbara Sokół, Gospodyni – Hanna Kondej, Śmierć – Waldemar Kondej, Cyganka – Urszula Ziędalska, I Baba – Teresa Miętus, II Baba – Mariola Klat-Majewska i współczesna kobieta – Grażyna Makulec to amatorzy, którzy realizując swoje pasje sprawiają radość innym i dają okazję do dobrej zabawy. Z nieskrywana dumą możemy się pochwalić, że rzetelna praca została doceniona i w kategorii kabaret Amatorski Teatr Klubu Seniora w Garwolinie zdobył II miejsce.
Jest to nasz duży sukces, zwłaszcza,że był to nasz debiut w tak dużym prestiżowym wydarzeniu. Sukces to przede wszystkim cierpliwa praca wszystkich aktorów – amatorów, ale także życzliwość władz samorządowych z Burmistrzem Marzeną Świeczak i Przewodniczącym Rady Miasta Jarosławem Jaskułą na czele. To również wielkie wsparcie dyrektora Centrum Sportu i Kultury Jarosława Kargola. W realizowaniu artystycznych zamierzeń teatralnych pomaga Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Jan Sprzęczka.
Jesteśmy dumni z osiągnięcia takiego zaszczytnego miejsca.  Jest to dowód na to, że Klub Seniora prowadzi dobrą pracę na rzecz środowiska senieralnego i w znacznej mierze przyczynia się do integracji i aktywizacji tej części naszego społeczeństwa.

zdjęcia: Klub Seniora, więcej zdjęć: fanpage Klubu Seniora

tekst: Grażyna Makulec, red. UM 

Zobacz również

Spotkanie promujące książkę

Udostępnij 27 stycznia o godz. 18.00 w Czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie promujące książkę pt. „Przedwojenny Garwolin z albumów mieszkańców” wydanej przez Miasto...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta