Muzeum on-line

Najbliższy weekend w Garwolinie miał być pod znakiem powrotu do przeszłości: planowaliśmy zorganizować II Garwolińską Noc Muzeów bez Muzeum i kolejną edycję Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. Jednak rzeczywistość pokrzyżowała nam szyki i te niezwykle ciepłe i miłe spotkania (bo jesteśmy pewni, że by takie były) musieliśmy przełożyć w wirtualny świat.
Mimo, że w Garwolinie nie ma muzeum, możemy sami, stworzyć naszą wirtualną galerię skarbów i pamiątek rodzinnych. Jesteśmy przekonani, że w wielu rodzinach są przedmioty i sprzęty, które ludzie wytworzyli, którymi się otaczali, które przekazali następnym pokoleniom. Teraz funkcjonują w naszych domach jako rodzinne pamiątki. Być może jest to obrus po babci, pamiątkowy obraz, filiżanka, zdjęcie dziadka w mundurze? A może stary kufer, przedmioty używane w gospodarstwie domowym, czy książka wydana kilkadziesiąt lat temu?
Zachęcamy do zrobienia zdjęć rodzinnym pamiątkom i przesłania wraz z krótkim opisem,  na adres: promocja@garwolin.pl lub w prywatnej wiadomości do profilu Miasta Garwolin na facebooku. Zostaną one opublikowane na profilu Miasta Garwolin. Termin: nieograniczony, ale mamy nadzieję, że już w najbliższy weekend obejrzymy pierwsze zdjęcia w naszej galerii.
Przykładowy opis:
*kilim wełniany – lata sześćdziesiąte XX wieku. Pierwszym właścicielem była moja babcia Józefa Mianowska. Fotografia autorstwa Magdaleny Żuk.

Zobacz również

Komunikat SPZOZ

Udostępnij Wracamy do normalności! Od czerwca SPZOZ w Garwolinie wznawia działalność poradnia chirurgiczna konsultacyjna w której przyjmować i kwalifikować do planowych operacji chirurgicznych będą specjaliści...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta