Stu osiemdziesięciu Gigantów z Garwolina

Gigantyczny sukces akcji „Koduj z Gigantami”.  W trwających zajęciach stacjonarnych oraz online udział wzięło ponad 10 000 uczestników. W Garwolinie udało się przeszkolić ok. 180 osób! Partnerem akcji edukacyjnej w naszym mieście była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych, a patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak. W ten weekend zakończyła się dziewiąta edycja największej bezpłatnej ogólnopolskiej społecznej akcji edukacyjnej – Starcie Gigantów „Koduj z Gigantami”, w trakcie której dzieci i młodzież szkolna uczyły się podstaw programowania w środowiskach i językach takich jak: Minecraft Code Connection, Scratch, ROBLOX oraz C# w Visual Studio.

Do udziału w projekcie zachęcaliśmy tutaj ZOSTAŃ GIGANTEM Z GARWOLINA. „To jedno z największych wydarzeń programistycznych w historii Polski. Nauka programowania to drugi filar edukacji – obok nauki języków obcych. Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego zainteresowania kodowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia prowadzone są przez naszych najlepszych trenerów, którzy swoją wielką pasją potrafią zainspirować uczestników do dalszego rozwoju na tej płaszczyźnie. Wielu z nich zostanie z nami na dłużej w ramach kursów semestralnych, a niektórzy zwiążą swoją przyszłość z programowaniem i staną się częścią międzynarodowej elity technologicznej.”

– Dawid Leśniakiewicz, współorganizator „Koduj z Gigantami”, współwłaściciel szkoły „Giganci Programowania”.

Uwielbiam Minecrafta i wreszcie mogłem sam się przekonać, że tworzenie gier jest nawet ciekawsze niż samo granie” – Mateusz lat 9, Garwolin.

Super akcja! Chciałabym stworzyć stronę dla dziewczyn, miejsce, gdzie będą mogły chwalić się swoimi niestandardowymi pasjami” – Eva lat 17, Słowacja.

Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia. Swoją pierwszą stronę internetową z zaprojektowanymi przeze mnie grami stworzyłem w wieku 9 lat, a teraz chciałbym nauczyć się tworzyć zaawansowane gry i aplikacje, które przydadzą się społeczeństwu” – Vedran lat 15, Chorwacja

Akcja trwa do 26 września. Wciąż jeszcze są miejsca na zajęcia online. Więcej informacji znajduje się na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Dlaczego warto uczyć się programowania?

Kodowanie, jako czynność wymagająca dużego wysiłku umysłowego, wpływa na obszary mózgu odpowiadające za „pamięć roboczą”, pamięć semantyczną, uwagę i języki. Nauka programowania rozwija umiejętność samodzielnego i logicznego myślenia, kreatywność, cierpliwość, dociekliwość, umiejętność pracy w grupie, opanowanie i zaangażowanie.

Organizatorem akcji Koduj z Gigantami jest szkoła Giganci Programowania z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i Słowacji, a partnerem społecznym warsztatów są Hakersi – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się.

Dla wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć programować szkoła prowadzi rekrutację na zajęcia semestralne. Więcej informacji na: https://giganciprogramowania.edu.pl/

Zapraszamy! – zachęcamy my i Maciej Klocek z “Giganci Programowania”.

P.S. Kolejna, 10-ta edycja naszych warsztatów już na początku 2022 roku.

 

Zobacz również

Zostań Gigantem z Garwolina

Udostępnij Pod patronatem Burmistrza Miasta Marzeny Świeczak odbędą się w Garwolinie darmowe warsztaty z programowania. Zapisy startują już w najbliższy poniedziałek 22 sierpnia. Organizatorzy zapraszają...

Czytaj więcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Udostępnij Burmistrz Miasta Garwolina podaje do publicznej wiadomości obwieszczenie o sporządzeniu spisu i karty inwentaryzacyjnej nieruchomości w celu komunalizacji mienia treść ogłoszenia     Udostępnij...

Czytaj więcej

15 sierpnia 2022

Udostępnij Uroczyste obchody oficjalne i piknik w parku za kolegiatą towarzyszyły w Garwolinie miejsko-powiatowym obchodom 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r, Święta Wojska Polskiego, Święta...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta