Startuje Narodowy Spis Powszechny 2021

Dziś, 1 kwietnia na terenie całego kraju rozpoczyna się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Podstawową i obowiązkową metodą NSP 2021 jest samospis internetowy. Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ W związku z wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju związanych z COVID-19, zachęcamy aktualnie wszystkich do wypełnienia formularza drogą elektroniczną. Dlatego zwracamy się z prośbą do wnuków i dzieci, młodzieży i osób dorosłych o pomoc osobom starszym w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

Mieszkańcy Garwolina, którzy np. nie mają w domu komputera lub internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miasta (ul. Staszica 15), gdzie funkcjonuje miejsce do samospisu internetowego. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta w Garwolinie zaleca się przestrzeganie zasad bezpieczeństwa  tj. zakrywanie nosa oraz ust, zachowanie dystansu, posiadanie własnego długopisu, dezynfekcję rąk przed wejściem.

W czasie NSP 2021 będą pracować rachmistrzowie spisowi. Ich praca będzie się odbywać na dwa sposoby: poprzez wywiad telefoniczny i bezpośredni, jeśli umożliwią to warunki epidemiczne. W razie wątpliwości co do tożsamości rachmistrza należy skontaktować się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99.

Wprowadzane podczas spisu dane są odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ , pod infolinią ogólnopolską tel. 22 279 99 99 oraz w naszym Gminnym Biurze Spisowym tel 25 786 42 20.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta