Sprzęt ratowniczy dla garwolińskich ratowników

W imieniu samorządu Miasta Garwolina Burmistrz Marzena Świeczak oraz Przewodniczący Rady Jarosław Jaskuła przekazali nieodpłatnie ratownikom ze Szpitala Powiatowego w Garwolinie sprzęt medyczny. Będzie on wsparciem w pracy i ułatwi udzielanie pomocy potrzebującym mieszkańcom miasta i powiatu.

Lukas 3 to urządzenie do kompresji klatki piersiowej wraz z pełnym wyposażaniem. System kompresji klatki piersiowej LUCAS® służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych. To przenośne, łatwe w obsłudze urządzenie, przeznaczone do wykonywania zautomatyzowanych, zgodnych z wytycznymi ucisków klatki piersiowej w celu usprawnienia krążenia u pacjentów, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Wyniki kilku badań wskazują, że z powodu zmęczenia ratownika, skuteczność ręcznie wykonywanych ucisków klatki piersiowej może gwałtownie spaść. LUCAS dostarcza automatyczne uciski w sposób systematyczny i nieprzerwany, co pomaga w utrzymaniu właściwego krążenia podczas transportu pacjenta i jego pobytu w szpitalu.

Miasto Garwolin przekazuje urządzenie nieodpłatnie Szpitalowi Powiatowemu w Garwolinie wraz gwarancją na 12 miesięcy. Wartość urządzenia to 46.999,44 zł.

Kierujemy słowa uznania dla wszystkich pracowników SP ZOZ w Garwolinie, którzy w tak trudnym czasie przedkładają dobro innych nad własne bezpieczeństwo i dbają o zapewnienie opieki mieszkańcom miasta i powiatu. Za tę codzienną Państwa pracę z całego serca dziękujemy!

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 30 listopada 2020 roku (poniedziałek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta