Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego o godzinie 17:00 w bibliotece

Nasz gość jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem, lekarką wciąż pracującą aktywnie w zawodzie. Dziesięć lat temu zaczęła pisać o swoich bułgarskich korzeniach, chcąc zostawić dzieciom unikalne dziedzictwo – opowiadanie o rodzinie, która pochodzi z Rodopów, gór na południu Bułgarii, w których przyszedł na świat mityczny Orfeusz oraz legendarny Spartakus. Książka została bestsellerem. Prezentem dla własnych dzieci była seria przygód Julka i Mai, a następnie powstały powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M. oraz Lot nisko nad ziemią).

Po ich sukcesie przyszedł pomysł na sagę, która zdobyła serca czytelników. Autorka osadziła akcję w Brwinowie, między fikcyjnych bohaterów wprowadziła autentyczne postaci, zamieszkujące tamtejszy Brwinów. Na jej podstawie nakręcono serial “Stulecie Winnych” emitowany w telewizji polskiej.

W dzieciństwie marzyła, aby zostać aktorką. Miłość do teatru i filmu pozostała jej do dziś. Pisarka wystąpiła w serialu, wcielając się w rolę damy, przyjaciółki domu Lilpopów (5 i 6 odcinek).

Kolejnym cyklem Ałbeny Grabowskiej odnoszącym sukcesy na rynku wydawniczym jest trylogia “Alicja w krainie czasów”, seria została doskonale przyjęta zarówno przez krytyków literatury, jak i rzesze oddanych czytelników.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

tekst: materiały prasowe MPBP www.biblioteka-garwolin.pl

Zobacz również

Komunikat Burmistrza Garwolina

Udostępnij Komunikat Burmistrza Garwolina w sprawie funkcjonowania targowisk na terenie miasta Garwolina. Informuję, że w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym, w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta