Śpiewajcie i grajcie Mu! Wyjątkowy wieczór kolędowy

6 stycznia w garwolińskiej kolegiacie zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które wykonają lokalne chóry i schole. Koncert „Śpiewajcie i grajcie Mu!” będzie pierwszym wydarzeniem obchodzonym w ramach jubileuszu 600-lecia Garwolina.

Trwamy w okresie świątecznym, który jest okazją do spotkań i budowania wspólnoty wokół naszych zwyczajów i tradycji. Jedną z nich jest śpiewanie kolęd. Po wymuszonej przerwie wracamy do wydarzenia, które cieszyło się ogromną popularnością i gromadziło tłumnie mieszkańców naszego miasta. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. Spotkajmy się, by wspólnie z lokalnymi zespołami zaśpiewać polskie kolędy i pastorałki – zachęca Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Trzech Króli, o godzinie 19:00 w garwolińskiej kolegiacie wystąpi 6 zespołów: schola dziecięca z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola młodzieżowa z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola wychowanków ks. Józefa Szajdy z parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie, chór rodzinny z parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie oraz Chór Miasta Garwolina. Koncert kolęd i pastorałek dopełni słowo o Bożym Narodzeniu, które zaprezentuje Adam Barej.

„Śpiewajcie i grajcie Mu” to pierwsze wydarzenie kulturalne, które wpisuje się w obchody przypadającego w 2023 roku jubileuszu 600-lecia miasta Garwolina. Honorowy patronat nad koncertem objęła burmistrz miasta Marzena Świeczak.

Już teraz gorąco zachęcam i jednocześnie zapraszam do aktywnego włączenia się w wydarzenia związane z jubileuszem 600 lat istnienia naszego miasta. Wierzę, że każdy znajdzie w nich jakąś cząstkę dla siebie. Niech ten kolędowy koncert będzie dobrym początkiem naszego wspólnego świętowania, a nadchodzący rok przyniesie nam wszystkim dużo dobra, życzliwości i pokoju – mówi Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

Koncert kolęd i pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”

6 stycznia, godz. 19:00

kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta