Spartakiada – święto dzieci

Niesamowite i niespożyte pokłady energii, gorący doping i zdrowa, zacięta rywalizacja – wszystko za sprawą V Spartakiady Przedszkolaków, która odbyła się w piątek 31 maja na stadionie miejskim w Garwolinie. Tutaj zwycięzcą był każdy!

W tym roku w zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 270 dzieci. Były to pięcio- i sześciolatki z przedszkoli z terenu Garwolina. Tego dnia nie brakowało wielkich emocji, uśmiechów, krzyków i dobrej zabawy.

V edycja Spartakiady miała charakter olimpijski. Na stadionie pojawiła się wielka flaga z pięcioma kolorowymi kółkami, a przed rozpoczęciem zawodów został rozpalony olimpijski znicz. Otwarcia Spartakiady dokonali Burmistrz Miasta Marzena Świeczak i Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Jaskuła. Celem wydarzenia było przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej, promowanie kultury fizycznej oraz integracja dzieci. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i słodycze.

 

Zobacz również

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie

Burmistrz Miasta Garwolina i Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zapraszają, dotychczas niediagnozowanych i nieleczonych z powodu cukrzycy, którzy ukończyli 60 lat, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH BADANIACH I KONSULTACJACH LEKARSKICH mających na celu pomoc we wczesnym rozpoznaniu tej choroby. Termin: 15 grudnia 2019, niedziela, w godzinach 9:00 - 16:00 Miejsce: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ul. Nadwodna 1 Zakres badań i konsultacji lekarskich obejmuje między innymi:

Czytaj więcej

Bezpieczniej na ogródkach działkowych

Udostępnij W 2019 roku Samorząd Województwa Mazowieckiego przyjął do realizacji „Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2019”. Jest to inicjatywa mająca na celu zaspokojenie potrzeb rodzinnych...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta