Spartakiada – święto dzieci

Niesamowite i niespożyte pokłady energii, gorący doping i zdrowa, zacięta rywalizacja – wszystko za sprawą V Spartakiady Przedszkolaków, która odbyła się w piątek 31 maja na stadionie miejskim w Garwolinie. Tutaj zwycięzcą był każdy!

W tym roku w zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 270 dzieci. Były to pięcio- i sześciolatki z przedszkoli z terenu Garwolina. Tego dnia nie brakowało wielkich emocji, uśmiechów, krzyków i dobrej zabawy.

V edycja Spartakiady miała charakter olimpijski. Na stadionie pojawiła się wielka flaga z pięcioma kolorowymi kółkami, a przed rozpoczęciem zawodów został rozpalony olimpijski znicz. Otwarcia Spartakiady dokonali Burmistrz Miasta Marzena Świeczak i Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Jaskuła. Celem wydarzenia było przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej, promowanie kultury fizycznej oraz integracja dzieci. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i słodycze.

 

Zobacz również

76. rocznica krwawego odwetu

Udostępnij Jak co roku, 8 lipca, przy pomniku przy moście w Garwolinie przedstawiciele władz samorządowych i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej złożyli kwiaty i zapalili...

Czytaj więcej

Komunikat Dyrektora SPZOZ

Udostępnij W związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u osoby zatrudnionej na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Garwolinie zawiadamiam, że w/w oddział został czasowo wyłączony...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta