Solidarna paczka dla obywateli Ukrainy

Ruszyła specjalna edycja Szlachetnej Paczki: Solidarna Paczka – razem dla uchodźców z Ukrainy. W powiecie garwolińskim jest kilka rodzin oraz osób samotnych, którym można pomóc.

Nasi sąsiedzi z Ukrainy żyli tak samo jak my. Mieli swoje domy, pracę, dzieci miały swoje pokoje. Teraz często zostały im tylko walizki z kilkoma przedmiotami, a najmłodszym pojedyncze maskotki. Mieli też szczęśliwe rodziny – teraz zbyt często są w żałobie…

W powiecie garwolińskim jest 10 rodzin, które nie mają swojego Darczyńcy i czekają na wsparcie. – Może ktoś z Państwa chciałby się zaangażować, wybrać rodzinę i zrobić dla niej paczkę? – pytają organizatorzy Solidarnej Paczki w Garwolinie.

Jak zaangażować się w Solidarną Paczkę?  

W Solidarną Paczkę możesz zaangażować się na kilka sposobów. Masz grupę bliskich osób, znajomych z pracy, sąsiadów czy przyjaciół, którym bliska jest idea mądrej pomocy? Wspólnie wybierzcie rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl i przygotujcie potrzebującym pomoc. Wcześniej upewnijcie się, że jesteście w stanie odpowiedzieć na najważniejsze potrzeby. Zapoznajcie się z dokładną listą zakupów, którą otrzymacie mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru. Macie pytania? Chcecie poznać bliżej wybraną rodzinę? Na każdym etapie przygotowywania paczki możecie skontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną.

W naszym powiecie jest kilka rodzin, którym można pomóc w postaci paczki: Wybieram rodzinę lub finansowo Wpłacam datek

Skompletowane paczki, zapakowane jak prezent, zawozicie do wskazanego magazynu Szlachetnej Paczki w Weekend Cudów (25-26.06). W powiecie garwolińskim finał odbędzie się w MGOK w Pilawie.

Dokładny termin i godzinę dostarczenia paczki umówcie z wolontariuszem. W ten sam weekend przygotowana paczka, za pośrednictwem wolontariuszy, trafi do wybranej przez Ciebie potrzebującej rodziny.

Lider Solidarnej Paczki w Garwolinie Magdalena Szychowiak

 

Informacja prasowa

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta