Słoneczny Garwolin gościnny dla kolarzy

Od Garwolina świat się zaczyna, mawiają miejscowi i to właśnie miasto położone nad Wilgą było gospodarzem trzeciego etapu ŻTC BIKE RACE 2023, stając się tego dnia najważniejszym miejscem dla najlepszych kolarzy amatorów.

Wyścig w Garwolinie odbywał się już po raz czwarty, a tegoroczna odsłona miała miejsce w szczególnych okolicznościach, bowiem w roku 600-lecia nadania praw miejskich, o czym jeszcze przed rywalizacją przypominała burmistrz miasta Marzena Świeczak, która objęła etap honorowym patronatem. Zawodnicy rywalizowali na trasie poprowadzonej na 27-kilometrowej. Najmłodsze kategorie miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. – W garwolińskim etapie wyścigu wzięła udział rekordowa liczba zawodników bo 226 – podkreśla prezes Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego Horyzont Krystian Jonczyk.

W kategoriach jadących najdłuższy dystans, a zatem M20 triumfował Marcin Karbowy z Velo7 Racing Team, w M30 najszybszy był Jakub Szczerbiński z Varso, zaś w kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących pełnych dystans najlepszy był Sylwester Matusiak z Michelin Team. Wśród pań przysłowiową kreskę jako pierwsza przecięła Anna Witczak, reprezentująca ActiveJet. W garwolińskim etapie odbyły się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej, w których zwyciężył Jakub Bartkiewicz. Drugie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Janisiewicz. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom.

Nad bezpieczeństwem sportowców na trasie czuwała garwolińska policja oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie, Leszczynach, Zawadach, Uninie, Górznie, Chęcinach, Samorządkach i Sulbinach.

Po wyścigu odbył się Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina, którego motywem przewodnim było koło. Wśród atrakcji był wspólny przejazd cyklistów, na którego czele pojechała gwiazda tegorocznego festiwalu – zespół Orkiestra Na Dużym Rowerze. W programie były także m.in. garwoliński rosół, wystawy, prezentacje, muzyka oraz teatr.

– Trzecia odsłona cyklu ŻTC BIKE RACE za nami! Dopisała frekwencja, jak i pogoda. Jak zwykle nie zabrakło zaciętej rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie, co jest już wizytówką naszego cyklu. Teraz czeka nas krótka dwutygodniowa przerwa, a następnie 4 czerwca spotykamy się w Opocznie, gdzie oprócz kolejnego etapu, odbędą się III Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców – podsumowuje rywalizację w Garwolinie, dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie: https://www.ztc.pl/wyniki.html .

Galeria zdjęć z ŻTC Garwolin dostępna także tutaj: https://www.ztc.pl/galeria.html


Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich oraz pełne wyniki, znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Wydarzenie w Garwolinie jest współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego. Współorganizatorami wydarzenia są: Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont, Miasto Garwolin, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Powiat Garwoliński, Powiatowe Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Gmina Garwolina, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta