Seniorzy Garwolina pod jeszcze większą opieką

Osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oczekują poczucia bezpieczeństwa oraz świadomości, że w sytuacjach zagrożenia mogą liczyć na wsparcie i pomoc. W trosce o naszych seniorów, Miasto Garwolin rozpoczyna „Pilotażowy program wdrożenia usług opiekuńczych w formie teleopieki” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W dniu 26 lutego br. Burmistrz Miasta Marzena Świeczak wraz ze Skarbnikiem Miasta Katarzyna Nozdryn-Płotnicką podpisały umowę na teleopiekę dla seniorów z Garwolina. Na całym Mazowszu z pilotażu ma skorzysta ponad 650 starszych osób. Program prowadzony jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Teleopieka to system przywoławczy, działający przez 24 h na dobę w domu podopiecznego. Osoby, które zgłoszą się do programu, zostaną wyposażone w urządzenie pierwszej generacji. Oznacza to, że kontakt z centrum alarmowym w sytuacjach zagrożenia życia będzie odbywał się przy pomocy tzw. przycisku SOS w formie opaski. Właśnie po naciśnięciu tego przycisku w razie jakiegokolwiek zagrożenia (np. upadek, nagłe pogorszenie stanu zdrowia) nastąpi automatyczne połączenie w trybie głośnomówiącym przez to urządzenie z centrum alarmowym. Wówczas operator zdecyduje o tym, jaką interwencję podjąć. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda, a teleopieka sprawia, że pomoc w sytuacjach nagłych lub zagrażających życiu może być udzielona szybciej.

Projekt skierowany jest do 30 osób starszych powyżej 60 roku życia, mieszkających na terenie miasta Garwolina, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia. Zgłoszenia przyjmujemy od 7 do 21 maja 2020 r. Informacje o projekcie dostępne są również pod numerem: 25 786 42 46.

Realizator projektu zastrzega możliwość odmowy udziału w projekcie na każdym jego etapie osobom, których sytuacja życiowa, zdrowotna, prawna nie pozwala na skorzystanie z oferowanego w ramach projektu wsparcia.

Zarządzenie nr 52/2020 Burmistrza Miasta Garwolina z dnia 6 maja 2020 roku w sprawie przyjęcia regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Pilotażowy program wdrożenia usług opiekuńczych w formie teleopieki” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

regulamin-teleopieka

Zał. nr 1 – KI umowa 04.2020_M.Garwolin-1

Zał. nr 2 – Regulamin 04.2020_teleopieka_mobilna (1) (3)-1

 

 

 

 

Zobacz również

Pobiegli z fantazją ułańską

Udostępnij 12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta