Seniorze, zaopiekujemy się Tobą zdalnie

Już od ośmiu miesięcy aktywnie pomagamy seniorom w Garwolinie w ramach pilotażowego programu teleopieki udostępniając im urządzenia z przyciskiem SOS. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas w którym myślimy o najbliższych, zwłaszcza o osobach starszych, często samotnych, chorych lub niepełnosprawnych. Znasz taką osobę? Zgłoś ją do nas, zaopiekujemy się nią zdalnie. Seniorze, dołącz do programu.

W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia myślimy o drobnych upominkach dla najbliższych. Jeśli chcesz obdarować babcię, dziadka, ciocię lub wujka wartościowym prezentem, możesz zgłosić go do programu usług teleopiekuńczych, który Miasto Garwolin realizuje razem z Mazowszem. Zaopatrujemy w nieodpłatne urządzenia do wzywania pomocy mieszkańców po 60 roku życia lub osoby legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Program jest w szczególności kierowany do osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych.

Teleopieka to system przywoławczy, działający przez 24 h na dobę w domu podopiecznego. Osoby, które zgłoszą się do programu, zostaną wyposażone w urządzenie pierwszej generacji. Oznacza to, że kontakt z centrum alarmowym w sytuacjach zagrożenia życia będzie odbywał się przy pomocy tzw. przycisku SOS w formie breloka lub opaski. Właśnie po naciśnięciu tego przycisku w razie jakiegokolwiek zagrożenia (np. upadek, nagłe pogorszenie stanu zdrowia) nastąpi automatyczne połączenie w trybie głośnomówiącym przez to urządzenie z centrum alarmowym. Wówczas operator zdecyduje o tym, jaką interwencję podjąć. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda, a teleopieka sprawia, że pomoc w sytuacjach nagłych lub zagrażających życiu może być udzielona szybciej.

Miasto Garwolin już od ośmiu miesięcy aktywnie pomaga seniorom, którzy są szczególnie zagrożoną  grupą w czasie pandemii koronawirusa. Osoby starsze zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami. Dzięki prowadzonemu programowi zapewniającemu usługi teleopiekuńcze, nasi podopieczni posiadający urządzenie teleopiekuńcze – opaska kAalert „przycisk życia”, mają zapewniony komfort i poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy są osobami samotnymi, czy mieszkającymi z rodziną. Mają pewność, że w każdej chwili – kiedy zasłabną, zgubią się czy będą ofiarami jakiejkolwiek zagrażającej ich życiu, czy zdrowiu sytuacji, dzięki jednemu przyciskowi na swoim urządzeniu wezwą niezbędną pomoc. Seniorzy często boją się wprowadzanych nowinek technologicznych. Jednak łatwość obsługi urządzenia jest jego ogromną zaletą.

Program prowadzony jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

O program poczytacie tutaj https://garwolin.pl/seniorzy-garwolina-pod-jeszcze-wieksza-opieka/

i https://garwolin.pl/teleopieka-dla-garwolinskich-seniorow/

Więcej informacji uzyskacie drogą telefoniczną 25 786 42 46 lub elektroniczną umg@garwolin.pl

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta