Wyszukiwarka odpadów oraz terminów odbioru śmieci w Garwolinie

Segregujemy w Garwolinie

Zastanawiasz do którego pojemnika wyrzucić konkretne odpady? Skorzystaj z  wyszukiwarki odpadów, która pomaga mieszkańcom w prawidłowej segregacji śmieci i informuje o terminach wywozu odpadów komunalnych na terenie Garwolina.

Na naszej stronie znajdziesz specjalną wyszukiwarkę, która pomaga w prawidłowej segregacji śmieci i wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady. Wpisz w wyszukiwarce odpady, które wzbudzają Twoje wątpliwości i dowiedz się, gdzie należy je wyrzucić!

Wyszukiwarkę znajdziesz na stronie: https://segregujemy.garwolin.pl/

SegregujeMY w Garwolinie

Segregacja śmieci z troską o środowisko naturalne nie zawsze jest łatwa. Czasami mamy spore problemy przy wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady.

– Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchomiliśmy internetową wyszukiwarkę, dzięki której w prosty sposób można sprawdzić jak prawidłowo segregować śmieci, gdzie wyrzucić dany odpad, a także kiedy będą odbierane – informuje Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina. – Zasady segregacji śmieci nie dla wszystkich są łatwe i oczywiste. Często zastanawiamy się, gdzie powinien trafić dany odpad albo czy trzeba rozdzielić go na części i wyrzucić do osobnych pojemników – dodaje.

Internetowe narzędzie pozwala sprawnie i szybko znaleźć informacje o tym, do którego pojemnika powinna trafić dana rzecz. W wielu wypadkach działamy intuicyjnie, co nie zawsze przynosi pożądane efekty. Np. brudne, zużyte ręczniki papierowe, które z nazwy wydaje nam się, że powinny trafić do papieru, tak naprawdę powinny trafić do odpadów, których nie możemy już przetworzyć. Takich przykładów jest więcej, dlatego zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki.

Zgłoś nowy odpad do bazy

Wyszukiwarka powstała dla mieszkańców, z myślą o nich i każdy może ją współtworzyć. W jej bazie znajduje się obecnie ponad 500 różnego rodzaju produktów. Jeśli jednak ktoś nie znajdzie w spisie interesującego go odpadu, samemu może dopisać odpad do wyszukiwarki. Każde zgłoszenie zostanie zapisane i zweryfikowane. Po zakwalifikowaniu odpadu do odpowiedniej frakcji, znajdzie się on na liście wyszukiwania.

Harmonogramy odbioru odpadów

Na stronie wyszukiwarki znajdują się także zaktualizowane na 2023 rok harmonogramy wywozu odpadów komunalnych. Wystarczy w panelu głównym kliknąć w zakładkę ODBIÓR – ZABUDOWA JEDNORODZINNA lub ODBIÓR – ZABUDOWA WIELORODZINNA i wpisać nazwę ulicy.

Odpowiednia segregacja to nie tylko ochrona środowiska, ale również mniejsze opłaty za śmieci.

Zobacz również

Pamiętamy

Udostępnij Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej to nowe, ale bardzo ważne święto państwowe. To jest dzień, w którym państwo polskie składa...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta