SATUrencja i fotoRATOR. Odwiedź festiwal i weź udział w konkursie

Już w najbliższą sobotę wielkie teatralne święto w Garwolinie. 2. Festiwal Saturator Teatralny… Mimo wszystko! Na widzów będzie czekało 5 wydarzeń i 2 konkursy – na najlepszy reportaż fotograficzny i najlepszą recenzję.

Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają do udziału w drugiej edycji Festiwalu Saturator Teatralny.

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym. Właśnie teraz chcemy być razem z naszymi widzami i artystami. Okres pandemii z wielką siłą uświadomił nam, że życie pozbawione kontaktu z kulturą utrudnia poszukiwania odpowiedzi na współczesne wyzwania i definiowanie bolących problemów. Przeszkadza w tworzeniu więzi wspólnotowych i wspólnym przeżywaniu Sztuki. Nie chcemy życia bez Sztuki, dlatego spotkamy się mimo wszystko – przekonują organizatorzy.

Tegoroczna 2. edycja Festiwalu Saturator Teatralny w Garwolinie odbędzie się 12 września. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w ogrodach Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Na początek widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Żelazne trzewiczki” w wykonaniu Teatru O!Mamy, a następnie monodram Michała Lasockiego „Krzywe zwierciadło Wielkiej K.”

O godzinie 19:30 na parkingu przy hali sportowej (ul. Żwirki i Wigury 16) Teatr Usta Usta pokaże spektakl pt. „Cykl”. O 20:30 w parku przy Pływalni Miejskiej
Garwolanka odbędzie się pokaz filmu i spotkanie z twórcami projektu „Video Dance – Twórcze Grono”, a o 21:00, na finał, wystąpi Teatr Ósmego Dnia ze spektaklem „Arka”

Niech bąbelki z Saturatora uderzą Ci do głowy… kreatywnie!

Aby przedłużyć szaleństwo festiwalu, utrwalić je i uwiecznić, całemu wydarzeniu towarzyszyć będę dwa konkursy. Na tych, którzy mają giętki język, potrafią nim wyrazić to, co myśli głowa, a do tego mają też lekkie pióro, czeka konkurs SATUrenzja. Zadanie konkursowe polega na wybraniu spośród wszystkich wystawionych podczas tegorocznej edycji Saturatota spektakli, jednego i napisania jego recenzji. Można też stworzyć tekst recenzujący ogólnie festiwal jako całość. W każdym przypadku nie powinien on przekraczać 1800 znaków. Tekst musi być oryginalny, nigdzie wcześniej niepublikowany. Na jego napisanie organizatorzy przewidzieli 9 dni. Ostatnie zgłoszenie może wpłynąć najpóźniej o 23:59 21 września.

Dla tych, którzy rzeczywistość wolą przedstawiać obrazem, a nie słowem, przewidziano konkurs fotograficzny pod nazwą fotoRATOR. Zgłoszenie konkursowe obejmuje 6 zdjęć z wybranego spektaklu lub ogólnie z całego festiwalu. By wziąć udział w zabawie należy fotografie upublicznić na swoim profilu fejsbukowym i koniecznie oznaczyć je hasztagiem #fotoRATOR. Czas na publikacje zdjęć mija 14 września na minutę przed północą.

Wyłonione przez organizatorów jury wybierze zwycięzców obu konkursów i przyzna nagrody rzeczowe. Warunkiem koniecznym uczestnictwa w zabawie jest zapoznanie się z regulaminem i spełnienie wszystkich jego wymogów.

Szczegółowe informacje o konkursach można znaleźć na www.csik.garwolin.pl

materiały prasowe CSiK

Zobacz również

W Garwolinie zawyją syreny!

Udostępnij W ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX 21″, zostanie przeprowadzona na terenie województwa głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. Na terenie Garwolina ćwiczenie ostrzegania ludności przed...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta