Samorządowy Lider Edukacji 2014

30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego podsumowano IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”. W imieniu Miasta Garwolin Certyfikat odebrał Burmistrz – Pan Tadeusz Mikulski.

Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” otrzymały te gminy i powiaty, które poddały się procedurze akredytacyjnej, prowadzonej przez dwóch niezależnych ekspertów  reprezentujących środowiska naukowe, a której celem było badanie skuteczności i efektywności działań samorządów  w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej. Badaniem objęto m.in. jakość oferty edukacyjnej, jej zgodność z lokalnymi potrzebami, innowacyjność działań podejmowanych przez lokalne środowiska aktywne w sferze oświatowej, efektywność polityki inwestycyjnej samorządu oraz skuteczność w pozyskiwaniu i wydatkowaniu funduszy zewnętrznych na oświatę.

Przyznanie Miastu Garwolin Certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” jest potwierdzeniem, że podejmowane działania wykraczają poza standard działań w oświacie, że cechuje je innowacyjność i oryginalność, a polityka oświatowa ma charakter systemowy i długofalowy.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta