Rusza nabór drogą tradycyjną

Od dziś wniosek o świadczenie wychowawcze 500 plus można składać także metodą tradycyjną w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W związku z wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju związanych z COVID-19, zachęcamy do wypełnienia wniosku on-line poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) czy portal Emp@tia.

Przypominamy, że od tego roku obowiązują nowe zasady. Zmieniły się terminy naboru i okres, na jaki przyznawane jest świadczenie. Wraz z rokiem 2021 nastała ważna zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Nabór wniosków online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” rozpoczął się 1 lutego br. Dziś rusza natomiast nabór wniosków drogą tradycyjną, czyli za pośrednictwem poczty lub podczas osobistej wizyty w MOPS w Garwolinie.

O Programie 500 plus na nowych zasadach pisaliśmy już na naszej stronie https://garwolin.pl/500-plus-na-nowych-zasadach/.

Szczegółowe informacje oraz wymagane dokumenty można znaleźć na stronie www.mopsgarwolin.pl .

Uwaga, ważne terminy, ważne informacje!

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W związku z wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju związanych z COVID-19, zachęcamy wszystkich pobierających świadczenie wychowawcze 500+ do składania wniosków drogą elektroniczną. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

Zachęcamy do składania wniosków online poprzez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

W przypadku braku możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną, podczas wizyty w MOPS w Garwolinie zaleca się przestrzeganie zasad bezpieczeństwa  tj. zakrywanie nosa oraz ust, zachowanie dystansu, posiadanie własnego długopisu, dezynfekcję rąk przed wejściem. Jednocześnie informujemy, że przy stoliku może znajdować się tylko jedna osoba.

Osoby, które wymagają pomocy w wypełnianiu wniosków proszone są o kontakt telefoniczny z pracownikiem MOPS pod numerem (25) 684 34 41.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta