Rower i bieganie – Duathlon Garwoliński „Zrób to sam!”

Duathlon Garwoliński to wydarzenie, które zyskało ogromną popularność nie tylko wśród lokalnych amatorów sportu, ale także wielu zawodników spoza powiatu. W ten sposób od 5 lat Garwolin rozpoczyna majowy długi weekend. Już w ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała sportowcom plany. Podobnie jest i tym razem, ale organizatorzy znaleźli wyjście z tej trudnej sytuacji.

– W związku z przedłużeniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa nie możemy przeprowadzić zaplanowanych na 1 maja zawodów, ale zorganizujemy je w pierwszy możliwym terminie. Mamy nadzieję, że jeszcze w maju. Zanim to jednak nastąpi wszystkich tych, którzy się zapisali, a także tych, którym się nie udało zapraszamy w sobotę do wzięcia udział w formule „Zrób to sam”. Wystarczy pokonać ustalone dystanse i przesłać nam swoje wyniki – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Duathlon Garwoliński „Zrób to sam” to formuła, w której zawodnicy rywalizują ze sobą wirtualnie, a zaplanowany regulaminowo dystans 27,5 km pokonują indywidualnie na wybranej przez siebie trasie i o dowolnej godzinie.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w zawodach?

Warunek konieczny to posiadanie aplikacji, która umożliwi rejestrowanie pokonanego dystansu i czasu. 1 maja o dowolnej godzinie i w wybranym przez siebie miejscu trzeba najpierw przebiec 7,5 km, a następnie przejechać na rowerze 20 km. Limit czasu wynosi 2 godziny. Po ukończonym wyścigu należy przesłać screeny z aplikacji ze swoimi wynikami na adres sport@csik.garwolin.pl najpóźniej do 2 maja do godziny 10:00. Na podstawie przesłanych wyników organizator przygotuje klasyfikację, która zostanie opublikowana na stronie internetowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie 3 maja o godz. 12:00. Na najlepszych zawodników będą czekały pamiątkowe statuetki, a każdy ze startujących otrzyma dyplom.

Szczegółowy regulamin jest dostępny na www.csik.garwolin.pl

Zobacz również

W Garwolinie zawyją syreny!

Udostępnij W ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX 21″, zostanie przeprowadzona na terenie województwa głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. Na terenie Garwolina ćwiczenie ostrzegania ludności przed...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta