Rodzinna integracja ze zdrowiem

5 listopada odbyło się drugie spotkanie dla rodziców i dzieci z cyklu „Rodzinna Integracja ze zdrowiem”, którego pomysłodawczynią i realizatorką jest Agnieszka Głodek. Projekt realizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie.

Tę wyjątkową innowację pedagogiczną patronatem honorowym objęła Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, co dodatkowo podniosło rangę i atrakcyjność wydarzenia. Tym razem rodzice, dzieci i nauczyciele spotkali się na stadionie, by kibicować piłkarzom Wilgi Garwolin w meczu z Escolą Warszawa.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na stadionie pojawiła się spora gromada dzieci, które pod opieką Agnieszki Głodek i Pauliny Piechockiej oraz rodziców z wielkim zaangażowaniem zagrzewały naszą drużynę do walki o kolejne gole. Jak się okazało, ich doping był bardzo skuteczny – Wilga Garwolin pokonała przeciwnika 2:0!!!

Choć możliwość obejrzenia meczu na żywo już sama w sobie była dla dzieci nie lada przeżyciem, to atrakcji było znacznie więcej. Dzięki uprzejmości trenera Karola Zawadki oraz członków zarządu klubu – wiceprezesa ds. finansowych Marcina Makaruka oraz wiceprezesa ds. sportowych Łukasza Grązki – nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzenia siedziby klubu, zajrzenia do szatni zawodników, wstąpienia do pokoju sędziów i… wprowadzenia zawodników na boisko. Cóż to były za emocje!

A w przerwie meczu Łukasz Grązka przeprowadził quiz, w którym nagrodami były atrakcyjne niespodzianki – proporce klubowe i kubki. Prezentami w postaci gadżetów Wilgi Garwolin zostały obdarowane również Agnieszka Głodek i dyrektor PSP nr 5 im. J. Korczaka w Garwolinie Krystyna Antolak, która odwiedziła małych kibiców i ich rodziców na trybunach. Kolejne przydatne upominki, czyli opaski odblaskowe, wręczył pan policjant – dzięki nim ich posiadacze będą bardziej widoczni i bezpieczni po zmroku.

W tym roku Wilga Garwolin obchodzi 100-lecie swojego istnienia, dlatego obecność przedstawicieli społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie idealnie wpisała się w obchody jubileuszu – dzieci wyposażone w okolicznościowe flagi i transparenty sprawiły, że ten mecz był wyjątkowy i na pewno na długo zostanie w pamięci nie tylko naszych uczniów, ale mamy nadzieję, że również zawodników.

Pozostanie po nim także pamiątka w postaci zdjęć wykonanych przez profesjonalnego fotografa, które już niedługo będzie można zapewne obejrzeć na stronie internetowej szkoły LINK

Następne spotkanie w ramach „Rodzinnej integracji ze zdrowiem” już za miesiąc! Na amatorów ruchu i dobrej zabawy będą czekały koszykówka i zumba.

Informacja prasowa / Paulina Piechocka

Zobacz również

GKS Wilga Garwolin poszukuje trenera

Udostępnij Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin poszukuje trenera sekcji lekkiej atletyki. Zarząd klubu ze Sportowej nowego szkoleniowca chce zatrudnić z dniem 1 stycznia 2024 roku....

Czytaj więcej

Bieg mikołajkowy w uroczej aurze

Udostępnij Czapy śniegu, biel, gdzie okiem sięgnąć, spokój i… entuzjaści biegów. Tak było w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowego przy zbiorniku retencyjnym. A oprócz tego dużo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta