Robert Świecak zwycięzcą XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Cztery biegi, a na starcie blisko 500 zawodników w każdym wieku! Tak w liczbach wyglądało tegoroczne, XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, które zakończyło się 9 października „Biegiem Spadających Liści”. Zwycięzcą całego cyklu został Robert Świecak, najlepsza wśród kobiet to Agnieszka Flont, a najliczniejszą grupą zawodników były dzieci.

– Kończymy tegoroczny cykl biegów z ogromną satysfakcją i radością, że tak wiele osób zdecydowało się wziąć udział w tym wydarzeniu. Nie zawsze było łatwo, nie zawsze pogoda dopisywała, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na starcie. Mamy nadzieję, że dzięki Grand Prix Ziemi Garwolińskiej w wielu osobach obudzi się pasja biegania – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl 4 biegów organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 2012 roku. Podczas każdych zawodów odbywa się bieg główny dla dorosłych na dystansie 5 km oraz 4 biegi towarzyszące dla dzieci na dystansach dostosowanych do ich możliwości. Tegoroczny cykl rozpoczął się w maju. Kolejne biegi odbyły się w czerwcu i we wrześniu, a wielki finał – 9 października. W każdych zawodach wystartowało ponad 100 osób. Najliczniejszą grupą zawodników były dzieci – najmłodsi biegacze mieli zaledwie 2 lata.

– Niezmiennie naszym głównym celem jest pokazanie, że bieganie może być świetną okazją do wspólnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu dla całych rodzin. I statystyki pokazują, że nam się to udaje. Z roku na rok w Grand Prix Ziemi Garwolińskiej uczestniczy coraz więcej osób w każdym wieku. I mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów powiększymy to grono. Już teraz zapraszamy do udziału w dwunastej edycji cyklu – zachęca Michał Kopik, prezes Truchtacz.pl.

Najlepsi z nagrodami

„Bieg spadających liści” był ostatnim biegiem w tegorocznym cyklu. W swoich kategoriach wiekowych triumfowali: Nina Kępka, Dominik Zieliński, Zuzanna Turek, Wojciech Belka, Lidia Czarnecka, Konrad Sowa, Karolina Kałaska, Wojciech Grzegrzółka. Kategorię OPEN wygrał Robert Świecak, a najlepszą kobietą była Iwona Oleksiak. W kategorii 50+ triumfowali Hanna Wiśnicka i Paweł Mucha.

Pełna klasyfikacja czwartego biegu

Ci, którzy wzięli udział przynajmniej w trzech biegach całego cyklu zostali sklasyfikowani w klasyfikacji generalnej i mieli szansę powalczyć o miejsca na podium. Zwycięzcą całego cyklu został Robert Świecak. Drugi był Marcin Karwowski, a trzeci – Bartek Garnek.

I miejsce wśród kobiet zajęła Agnieszka Flont, która wyprzedziła Iwonę Oleksiak (II miejsce) oraz Monikę Ochnik (III miejsce). W kategorii 50+ zwyciężył Paweł Mucha. Na drugiej pozycji uplasował się Zenon Michalik, a na trzeciej – Jacek Górzkowski.

W biegach dla dzieci i młodzieży wśród laureatów znaleźli się:

Kategoria D1 dziewczynki

 1. Nina Kępka i Oliwia Leopold
 2. Alicja Kucharska i Zofia Kępka
 3. Anna Stachurska

Kategoria D1 chłopcy

 1. Dominik Zieliński
 2. Dawid Nowosielski
 3. Franciszek Turek

Kategoria D2 dziewczynki

 1. Zuzanna Turek
 2. Pola Zielińska
 3. Małgorzata Ostrowska

Kategoria D2 chłopcy

 1. Jakub Oleksiak
 2. Leon Ostrowski
 3. Mikołaj Krupop

Kategoria D3 dziewczynki

 1. Lidia Czarnecka
 2. Alicja Czarnecka i Wiktoria Barna
 3. Olga Tomasiewicz

Kategoria D3 chłopcy

 1. Mateusz Kołnierzak
 2. Konrad Sowa
 3. Szymon Ostrowski

Kategoria D4 dziewczynki

 1. Karolina Kałaska
 2. Zofia Karczmarczyk

Kategoria D4 chłopcy

 1. Wojciech Grzegrzółka
 2. Szymon Kołnierzak
 3. Oskar Ruta

W ręce zwycięzców trafiły pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, dyrektor CSiK Jarosław Kargol oraz prezes Truchtacz.pl Michał Kopik.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest wydarzeniem współfinansowanym przez Miasto Garwolin oraz Powiat Garwoliński.

Więcej zdjęć w albumie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (LINK).

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta