Rekordowy Finał WOŚP w Garwolinie

Jeszcze działają eSkarbonki i do 12 lutego trwają licytacje w serwisie Allegro, ale już wiadomo, że to będzie rekordowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Garwolinie. Podczas wczorajszej ulicznej kwesty wolontariusze sztabu działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zebrali blisko 86 tys. zł.

Nie było łatwo, bo pogoda nie rozpieszczała. Zimny wiatr dawał się we znaki wolontariuszom, ale ich nie zniechęcił. – Wszystkim naszym małym i dużym wolontariuszom dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie w tegoroczną kwestę, bo dzięki nim możemy grać w tej orkiestrze. Równie mocno dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy otworzyli swoje serca i portfele. Wielka hojność darczyńców i sumienna praca wolontariuszy sprawiła, że Garwolin znów przekaże swoją cegiełkę Fundacji WOŚP. I już wiemy, że będzie ona rekordowa – mówi Justyna Dybcio, szef sztabu działającego przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

85 969,44 zł – dokładnie taką kwotę udało się zebrać podczas wczorajszej ulicznej kwesty w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze garwolińskiego sztabu kwestowali na ulicach Garwolina, Wilgi, Miastkowa Kościelnego, Żelechowa czy Parysowa. Najmłodszą zarejestrowaną wolontariuszką była 7-letnia Zosia Dybcio, której w tym roku po raz pierwszy towarzyszyła 4-letnia siostra Alicja. Rekordową puszkę do sztabu przyniósł Robert Nowakowski, który zebrał 7 718,17 zł. Na ulicach Garwolina można go było spotkać w stroju bajkowego Binga i w towarzystwie znanego wszystkim maluchom Marshalla. Świetny wynik uzyskał także jeden z najdłużej kwestujących w garwolińskim sztabie wolontariuszy, Marcin Kępka, który w tym roku kwestował wspólnie z synem Jakubem. Suma tych dwóch puszek to kwota 7 873,06 zł.

Gramy dalej!

Choć uliczna kwesta się zakończyła, Garwolin gra z orkiestrą dalej! Jeszcze dzisiaj można wpłacać pieniądze do sztabowej eSkarbonki, w której teraz jest ponad 10 tys. zł. Do 12 lutego natomiast potrwają licytacje w serwisie Allegro. A co można wylicytować? Oprócz tradycyjnych gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest sporo unikatowych propozycji. Przejazd w koszu motocykla trasą Garwolińskiego Rajdu Motocyklowego oraz wspólny obiad z burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak i wójtem gminy Garwolin Marcinem Kołodziejczykiem – to aktualnie dwie najdroższe licytacje. W ofercie także tort bezowy, kalendarze z zegarem i logo 600-lecia Garwolina, obrazy przekazane przez Urząd Marszałkowski w Warszawie.

Czy do 12 lutego uda się przekroczyć 100 tys. zł? Wszystko w Waszych rękach!

Link do eSkarbonki https://eskarbonka.wosp.org.pl/em85te

Link do licytacji Allegro https://allegro.pl/uzytkownik/csikgarwolin

Zobacz również

Pamiętamy

Udostępnij Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej to nowe, ale bardzo ważne święto państwowe. To jest dzień, w którym państwo polskie składa...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta