Ranking segregacji odpadów

20 stycznia 2020 r. na stronie internetowej serwisu samorządowego Polskiej Akademii Prasowej ukazał się ranking miast w Polsce dot. poziomów selektywnej zbiórki odpadów w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku. Z danych GUS wynika, że w 2018 roku w Polsce zebrano selektywnie ponad 3,6 mln ton (29 proc. ogółu wytworzonych odpadów komunalnych), co oznacza wzrost ilości tych odpadów o 11 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Trzy gminy (miasto Sosnowiec, Rossosz, Konstantynów) uzyskały ponad 90 proc. poziom selektywnej zbiórki wobec wszystkich zebranych i odebranych odpadów, natomiast w jednej gminie (Prostki, woj. warmińsko-mazurskie) zebrano selektywnie poniżej 1 proc. odpadów.

Z przykrością informujemy, że miasto Garwolin znalazło się na ostatnim miejscu wśród miast i gmin powiatu garwolińskiego z 34,2 procentowym poziomem segregacji.

Niski poziom selektywnej zbiórki odpadów ma wpływ na wysokość opłat ponoszonych przez Miasto Garwolin z tytułu gospodarki odpadami, co w konsekwencji przekłada się na wysokość opłat ponoszonych przez mieszkańców.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącym apelem:

Segregujmy i zagęszczajmy odpady!

  • Wrzucajmy odpady do odpowiednich pojemników i worków!
  • Zgniatajmy butelki i kartony przed ich wyrzuceniem!
  • Nie bądźmy obojętni! zwróćmy uwagę sąsiadowi!
  • Zadbajmy wspólnie o jakość naszego życia, estetykę otoczenia i wygląd Naszego Miasta!

Poniżej link do rankingu oraz poziom segregacji w poszczególnych gminach i miastach powiatu garwolińskiego:

Zobacz również

20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Udostępnij Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta