PRZYSTAŃ(MY) – nad dziecięcą twórczością i wrażliwością

Warto zatrzymać się i pochylić nad dziecięcą twórczością i wrażliwością, dlatego wystawie nadano tytuł PRZYSTAŃ(MY). Niesie on ze sobą zresztą więcej skojarzeń. Przystań to MY, a MY wyrażone jest w obrazach, rysunkach, rzeźbach z papieru, fotografiach, kompozycjach z koralików pyssla. Zawsze z radością prezentujemy w Galerii Kotłownia prace dziecięce. Wierzymy, że miłość do sztuki rodzi się już w najmłodszych latach – mówi Luiza Kondej – kustosz galerii.

Dzieła młodych twórców – to prace dzieci ze świetlicy szkolno-wychowawczej “Przystań” 1,2 i 3 oraz z „Przystani” w Rębkowie. Powstawały one podczas ubiegłego roku szkolnego, w trakcie warsztatów plastycznych, na biwakach i koloniach w Ewelinie, a także w Rymanowie-Zdroju. Opiekę artystyczną nad dziećmi prowadzą Agnieszka Wielgosz i Jolanta Kondej. Młodzi ludzie wyrażają swoją wrażliwość w różnych technikach: pastel, tempera, kolaż. Zmagają się jednocześnie z różnymi tematami: abstrakcją, scenami rodzajowymi, krajobrazem. Swoją twórczością wprowadzają widza w świat swobodnej dziecięcej ekspresji. W dziedzinie fotografii przewodnikiem „przystankowiczów” jest Piotr Wielgosz. Za sprawą jego wskazówek dzieci zgłębiły zagadnienia portretu, natury, ruchu i światła.

Da się zauważyć, jak dużym źródłem radości i dobrej zabawy były wykonywane czynności. To co łączy te prace, to energia, trud i pozytywne emocje wniesione w ich wykonanie – mówi Agnieszka Wielgosz.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Prace można oglądać do 17 września. Centrum Sportu i Kultury serdecznie zaprasza.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta