Przystań radości tworzenia

Tradycją Centrum Sportu i Kultury jest pomoc przy organizacji wystawy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom. Nie inaczej będzie w tym roku. 1 czerwca przestrzeń Galerii Kotłownia wypełnią dziecięce prace, ich młodzi twórcy, opiekunowie oraz goście. Będzie to już XVII wystawa świetlicowych „Przystani”.

„Radość tworzenia” – taki tytuł będzie miała ekspozycja, której wernisaż odbędzie się 1 czerwca o godzinie 16:00. Zaprezentowane zostaną pracę z czterech świetlic: „Przystani” nr 1 (pod opieką Agnieszki Wielgosz), „Przystani” nr 2 (prowadząca – Anna Muszyńska), „Przestani” nr 3 (opiekunka Joanna Moreń) oraz „Przystani” działającej w Rębkowie (opieka – Ewa Błażejczyk). Większość z nich powstała w świetlicach w czasie roku szkolnego. Niektóre w Ewelinie na biwakach podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Agnieszkę Wielgosz, warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Piotra Wielgosza oraz warsztatów artystycznych pod kierownictwem Małgorzaty Walendy i Magdy Kałaski.

– Istotą warsztatów plastycznych prowadzonych w naszych świetlicach oraz w gajówce w Ewelinie jest kształtowanie kreatywnych osobowości, które charakteryzują się energią, fantazją, entuzjazmem oraz odwagą i spontanicznością w tworzeniu. Każde dziecko posiada talenty jawne i ukryte. Moim zadaniem jako artystki i opiekunki artystycznej jest pomoc w ich rozpoznaniu i rozwijaniu. Dlatego dobieram tematy realizowane podczas spotkań tak by, miały szansę zaciekawić i wzbudzić energię twórczą, by otworzyły dzieci na tworzenie i relaksowały. Osiągam to, wykorzystując malarstwo i rysunek oraz techniki łączące różne dyscypliny jak np. rzeźbę z malarstwem. Sięgam także po mniej oczywiste, a dające najbardziej zaskakujące efekty, techniki tj. łączenie rzeczy gotowych zmieniając ich zastosowanie – mówi Agnieszka Wielgosz, koordynatorka działań z ramienia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom oraz opiekunka jednej z Przystani.

Do stworzenia prac dzieci korzystały z różnych materiałów i przedmiotów: kartonów, włóczek, skrawków materiałów, zużytych plastikowych butelek, starych gazet, pianek itp. Takie działania pozwoliły na otwarcie głowy na twórcze szaleństwo. To ostatnie zaś przyczyniło się do radości tworzenia.

Wystawa potrwa do 8 czerwca. Wstęp wolny.

Zobacz również

To były piękne dni! Dni Garwolina 2022

Udostępnij Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta