Przyjazne Deklaracje

Urząd Miasta Garwolin, wprowadził Przyjazne Deklaracje – prosty sposób na rozliczanie przez mieszkańców lokalnych zobowiązań podatkowych. Nowe rozwiązanie to znaczna korzyść. Do tej pory konieczne było żmudne wypełnianie skomplikowanych papierowych druków i samodzielne wyliczanie należnego podatku, od teraz algorytmy zrobią to za Ciebie!

Ułatwienie dla wszystkich

Przyjazne Deklaracje to kolejny krok w rozwoju lokalnych usług cyfrowych, podnoszący ich jakość i pozwalający mieszkańcom zadbać o swoje zobowiązania w wygodny, zgodny z oczekiwaniami, sposób. Dostępne w ramach serwisu inteligentne kalkulatory umożliwiają automatyczny dobór stawek podatkowych, automatyczne wyliczenie podatku, wygenerowanie kompletu dokumentów, a nawet przesłanie ich do Urzędu drogą elektroniczną.

Jak się rozliczyć?

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z linka do strony z kalkulatorami na stronie Urzędu Miasta Garwolin, w części dotyczącej podatków i opłat lokalnych. Po wybraniu interesującego nas podatku, roku podatkowego i celu składania dokumentu, uzupełniamy dane w 4 krótkich krokach. Gotowy dokument składamy online, podpisując Profilem Zaufanym lub wysyłamy pocztą tradycyjną.

Co można rozliczyć?

Możliwe jest wypełnienie deklaracji dotyczących podatków i opłat:

  • od środków transportowych,
  • od nieruchomości,
  • podatku rolnego,
  • podatku leśnego,
  • opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dlaczego warto?

Udostępnione kalkulatory umożliwiają rozliczenie już w kilka minut. Zaoszczędzony czas dla siebie i rodziny to bodaj największa korzyść. Jest ich jednak więcej. Dzięki automatycznemu doborowi aktualnych stawek, system gwarantuje prawidłowe obliczenie kwoty podatku. Pozwala to uniknąć potencjalnych błędów i konieczności czasochłonnych wyjaśnień z Urzędem, czy też niepożądanych odsetek. Co więcej, raz wprowadzone dane, pozostają do wykorzystania podczas kolejnego rozliczenia, ponieważ edytowalny plik elektroniczny możemy zapisać na dysku swojego komputera. Zaoszczędzony czas jest więc podwójny.

Więcej o nowym rozwiązaniu dowiesz się na stronie www.przyjazne-deklaracje.pl/witryna/m-garwolin oraz www.przyjazne-deklaracje.pl

Sprawdź, jak łatwo rozliczyć się z podatków i opłat lokalnych już dziś.


 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta