Przedszkolaki z „Małego Europejczyka” z wizytą u Burmistrz Miasta Garwolina

Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak przyjęła u siebie w gabinecie ważną delegację. W ubiegłym tygodniu odwiedziły nas dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 „Mały Europejczyk” w Garwolinie, które zostawiły po sobie dla mieszkańców Garwolina i odwiedzających urząd interesantów “skrzynie wdzięczności”.

Takie wizyty są bardzo wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, które pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonuje ich lokalna społeczność i jak mogą w niej uczestniczyć. Dzieci zadają pytania na temat różnych aspektów funkcjonowania miasta takich jak infrastruktura, edukacja, kultura, sport, transport czy bezpieczeństwo. Mogą również przedstawiać swoje pomysły na poprawę życia w swoim mieście. A kto wiem, może w tej grupie znalazł się przyszły burmistrz, który obejmie fotel włodarza Garwolina w przyszłości?

Przedszkolaki zobaczyły między innymi gabinet burmistrza. Marzena Świeczak pozwoliła zasiąść dzieciom w swoim fotelu, opowiedziała im o swojej pracy i funkcjonowaniu urzędu. Dzieci nie bały się zadawać pytań. Chciały dowiedzieć się m.in. czy praca burmistrza jest trudna. – Praca burmistrza z pewnością jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna, dlatego można powiedzieć, że jest to trudna praca. Muszę oczywiście działać zgodnie z prawem, dbać o dobro mieszkańców i podejmować decyzje w interesie społeczności lokalnej. Wymaga to m.in. wiedzy, umiejętności zarządzania, komunikatywności i umiejętności budowania relacji z różnymi grupami społecznymi oraz skutecznego podejmowania decyzji. Ale bardzo lubię swoją pracę. Jest satysfakcjonująca. Mam wpływ na rozwój Garwolina i poprawianie warunków życia każdego mieszkańca, od juniora do seniora – mówiła burmistrz.

– Takie dni to ciekawa odmiana w naszej pracy. Przedszkolaki zostawiły w urzędzie dużo uśmiechu i radości, a także “skrzynie wdzięczności”, z której każdy interesant może wylosować złotą myśl od przedszkolaków – powiedziała burmistrz miasta. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki z herbem Garwolina oraz kolorowanki z okazji 600-lecia Garwolina. Dziękujemy za odwiedzimy i życzymy samych przyjemnych chwil dla przedszkolaków oraz ich wychowawców.

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta