Przedszkolaki z „Juniorka” z wizytą u Burmistrz Miasta Garwolina

Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak przyjęła u siebie w gabinecie ważną delegację. Urząd odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola „Juniorek” w Garwolinie.

Przedszkolaki zobaczyły między innymi gabinet burmistrza. Marzena Świeczak pozwoliła dzieciom zasiąść w swoim fotelu, opowiedziała im o swojej pracy i funkcjonowaniu urzędu.

Dzieci nie bały się zadawać pytań. Chciały dowiedzieć się m.in. czy praca burmistrza jest trudna. Bardzo lubię swoją pracę. Możemy poszczycić się wieloma sukcesami. Jednak są takie dni, które są szczególnie trudne. Zdarzają się takie sytuacje, w których pomimo tego, iż bardzo się staram, coś nie wychodzi. Całe szczęście takich zdarzeń jest niewiele, ale dają mi one więcej motywacji do działania. Moim obowiązkiem jest owocna, skuteczna i wytrwała praca na rzecz każdego mieszkańca naszego miasta, od juniora do seniora – mówiła burmistrz.

Oprócz zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania magistratu dzieci dowiedziały się też, czym jest i na jakich zasadach funkcjonuje Rada Miejska. Usiadły przy okrągłym stole na sali konferencyjnej i przez chwilę mogły poczuć się jak przedstawiciele samorządu. Przegłosowały jednomyślnie uchwałę za wydłużeniem wakacji o jeden miesiąc i złożyły wniosek o możliwość zarządzania przedszkolami w Garwolinie wyłącznie przez dzieci 😉 Podczas dyskusji w sprawach różnych pochwaliły się, że chętnie korzystają z miejskich atrakcji na basenie, placach zabaw, odwiedzają kino i bibliotekę, a także że nie mogą doczekać się w Garwolinie lodowiska. Spośród kilkunastoosobowej grupy, czterech przedszkolaków zadeklarowało w przyszłości start w wyborach o fotel burmistrza miasta 🙂

Takie dni to ciekawa odmiana w naszej pracy. Przedszkolaki zostawiły na naszych korytarzach dużo uśmiechu – powiedziała burmistrz miasta. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki z herbem Garwolina. Dziękujemy za odwiedzimy i życzymy uśmiechu, radości oraz samych przyjemnych chwil dla przedszkolaków i  ich wychowawców.

Zobacz również

Weekend z Mikołajem

Udostępnij Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci – Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta