Przedsiębiorczość

Garwolin dysponuje dogodnymi warunkami, by rozwijać działalność gospodarczą. Do wiodących zakładów należy zaliczyć: największą na świecie fabrykę kosmetyków „AVON”, w której zatrudnionych jest ok. 3500 osób, znane firmy odzieżowe – „OCHNIK” Producent Odzieży Skórzanej i „CORA GARWOLIN”, Korporację Papierniczą „INTERDRUK”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska ze swoimi zdrowymi i smacznymi produktami.

Oprócz tego do znanych na rynku firm należy zaliczyć producentów opakowań – „ZELLER PLASTIK POLSKA” i „CO-STA-POL”. Na terenie Garwolina zarejestrowanych jest ponad 30 firm budowlanych i około 50 sklepów z materiałami budowlanymi. Powstał nowy zakład „ERCA” – producent komponentów chemicznych. W Garwolinie funkcjonują banki obsługujące sferę finansową:  PKO BP, Bank PEKAO S.A., Bank Spółdzielczy Garwolin.

Wśród lokalnych podmiotów gospodarczych dominują, podobnie jak w kraju, mikro i mali przedsiębiorcy. Statystyka przedsiębiorców pokazuje wzrost od 2000 roku liczby zarejestrowanych firm. Z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej w naszym mieście.

Zobacz również

Z prac Komisji Rewizyjnej

Udostępnij W dniu 14 maja 2019 roku (wtorek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta